PKP w Grecji poszło w górę

PKP w Grecji poszło w górę

Na temat Grecji wypowiada się bardzo dużo specjalistów. Sytuacja na skraju bankructwa doprowadzała nawet do wielu starć i strajków. Nawet premier poddał się do dymisji, czując presję ze strony narodu. Wszyscy byli przekonani, że przy takiej niestabilności sytuacji politycznej, gospodarka będzie szła jeszcze bardziej w dół. Chociaż wiele osób uważało, że większego dna, nie da się osiągnąć.

Ekonomiści jednak doczekali się prawdziwego zaskoczenia. Mianowicie PKB poszybowało w górę dużo szybciej i mocniej, niż ktokolwiek się tego spodziewał. Drugi kwartał dla Grecji okazał się naprawdę dobry. Ponieważ Produkt krajowy brutto wzrósł o 0,9% w skali kwartału. Natomiast w skali roku, PKB podniosło się z 1,4 do 1,6 procent. Jednocześnie pobijając rekord wzrostu od 2008 roku.

Bardzo ciekawe jest to, że doszło do wzrostu wydatków konsumpcyjnych o 1,1%, eksportu o 0,1%. Ale tym samym inwestycje spadły aż 0 -10,6%, jak i również import zmalał o 4,9%. Takie zaskoczenie dla urzędu statystycznego ELSTAT jest na tyle mocne, że nie trzeba będzie przewidywać recesji identycznej jak na przełomie roku 2014 oraz 2015.

Data publikacji: 01/09/2015

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje