PKO Bank Polski, przeprowadzi grupowe zwolnienia

Bardzo możliwe, że nie dla wszystkich osób nowy rok 2016, okaże się dobry już od samego początku. Można spotkać się z nieoficjalnymi informacjami na temat grupowych zwolnień w PKO Banku Polskim. Urząd Pracy w Warszawie rzekomo przyjął zgłoszenie o przeprowadzeniu zwolnień grupowych, które mają przyczynić się do pozbawienia etatu aż 836 pracowników banku.

PKO BP jednak uspokaja wszystkich, że większość pracowników pozostanie w banku, ale jedynie zmienią im się stanowiska. Jeśli jakieś osoby nie będą chętne pracować na nowych warunkach, wtedy rzeczywiście ich umowy zostaną zerwane. Urząd Pracy w Warszawie został poinformowany o maksymalnej liczbie osób, które mogą zostać zwolnione, ale w rzeczywistości ta liczba będzie dużo niższa. Natomiast pracownicy, którzy będą zwalniani nie z ich winy, otrzymają specjalne pakiety osłonowe.

Na pewno w banku liczba zatrudnień będzie stabilna. Musi być ona dopasowana do wymagań biznesowych, jak i również strategicznych placówki. Jeśli będą przewidywane wdrożenia nowych systemów oraz technologii, to oczywiście takie zmiany mają wpływ na ukształtowanie się struktury personelu.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje