Pierwszy na świecie w pełni mobilny bank – BankMobile

pierwszy w pełni mobilny bank

W Ameryce właśnie powstał pierwszy całkowicie mobilny bank – BankMobile. Dostęp do obsługi bankowej jest możliwy dzięki dedykowanej aplikacji na smartfona. Jest to o tyle rewolucyjne rozwiązanie, gdyż jest to pierwszy bank, który nie ma swoich placówek a co najbardziej zaskakujące nie daje możliwości zalogowania się do konta nawet przez stronę internetową banku! Ze strony banku można jedynie ściągnąć aplikację na smartfona.

Aby otworzyć rachunek bankowy wystarczy podać własne dane lub wczytać zdjęcie z dowodu tożsamości. Dzięki aparatowi fotograficznemu wbudowanemu w telefon można np. zdeponować czek poprzez zrobienie mu zdjęcia. Do wypłaty gotówki mogą posłużyć jedynie bankomaty ( aktualnie 55 tyś ) i nie ma innej możliwości wypłaty pieniędzy.

Niewątpliwe jest to rewolucyjny model bankowości. Czy się przyjmie? Jest to bardzo wątpliwe, gdyż w Ameryce bardzo często dochodzi do włamań na cudze konta bankowe i większość klientów jest negatywnie nastawiona do postępującej informatyzacji. Bardzo dużo będzie zależeć od opłat obowiązujących w BankMobile i jeżeli będą one znacznie niższe od standardowej bankowości z kompleksowymi kanałami dostępu możliwe, że bank przekona do swojej aplikacji i odniesie sukces na rynku.

Komentarze

  • Adam 2015-01-24 14:20 Ocenił(a) na: 5,0

    Ciekawe co by było jakby u nas taki bank zrobili. Tak sobie myślę i jedyne co mi przychodzi do głowy to, że ktoś by przyszedł i wyrwał mi bank ze ściany a później zostałbym na lodzie bez pieniędzy.

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje