Operatorzy Orange chcą wejść w bankowość

analiza bankowa

Telekomunikacja wraz z bankowością w ostatnich czasach, rzeczywiście coraz częściej idzie w parze. Jednak jak na razie nie zdarzyło się, żeby operator telekomunikacyjny zdecydował się na otworzenie niezależnej jednostki. A właśnie do takiego kroku przymierza się właśnie Orange. Już w tej kwestii podjął pewne działania, polegające na negocjacjach z francuskim Groupama Banque.

Orange nie po raz pierwszy stara się wprowadzić swoją ofertę do rynku finansowego. Na przykład niektóre kraje mogły zetknąć się z usługą mobilnych portmonetek, nazywanych Orange Money. Natomiast w Wielkiej Brytanii można było zakupić przepłacone rachunki Orange Cash. Jednocześnie Orange, postanowiło oferować usługi finansowe w Polsce. Na przykład do nich zaliczały się płatności mobilne NFC. A od zeszłego roku mBank zarządza Orange Finanse.

Telekom w poniedziałek, 4 stycznia doprowadziła do negocjacji z Groupama, która prawdopodobnie zakończy się przejęciem aż 65 procent udziałów francuskiej spółki Groupama Banque. Jednak na działalność niezależnego Orange Banku, będziemy musieli w Polsce trochę poczekać. Od 2017 roku, będzie można korzystać z usług nowego banku we Francji, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wtedy spokojnie będzie można przenieść się na rynek hiszpański, oraz belgijski.

operator orange

Usługi finansowe proponowane przez Orange Bank, mają przybrać przede wszystkim charakter bankowości mobilnej. Oczywiście zainteresowani klienci będą mogli skorzystać między innymi z kredytów, założyć lokaty, jak i również się ubezpieczyć.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje