Oferta zwrotu podatku dochodowego? Miej się na baczności!

podatek dochodowy oszustwo

Już zostało naprawdę niewiele dni na to, by rozliczyć swój podatek dochodowy za 2017 rok. Nie zapomnijmy tylko o dopełnieniu tego obowiązku, ale również tego, by się ustrzec przed różnymi nieuczciwymi ofertami.

Okazuje się, że coraz więcej osób otrzymuje różnego rodzaju propozycje, nakłaniające do pomocy w postaci odzyskania zwrotu od podatku dochodowego. W ten sposób niestety nie tylko nie otrzymamy pomocy, ale narobimy sobie jeszcze większych problemów. Ponieważ są to specjalne maile, które polegają przede wszystkim na próbie wyłudzenia naszych danych osobowych. W takim razie właśnie wydano ostrzeżenie polegające na tym, by pod żadnym pozorem nie otwierać takich maili. Jest to ostrzeżenie wydane przez Ministerstwo Finansów.

Oczywiście nieuczciwi naciągacze podszywają się pod Ministerstwo Finansów, twierdząc, iż potrzeba nagle uzupełnić istotne dane. Maile są teoretyczne adresowane przez Dyrekcję Generalną Finansa Publiczna. Oczywiście jest to próba podszywania się pod urząd. Sam Resort Finansów pod żadnym pozorem nie wysyła żadnych maili.

Jeżeli ktoś się zdecyduje na kliknięcie w link, który znajduje się w wiadomości e-mail, to niestety może spodziewać się przekierowania go na stronę internetową. Na której rzekomo należy uzupełnić swoje dane osobowe. Oczywiście pod żadnym pozorem nie należy tego robić, ponieważ jest to zwykła próba wyłudzenia danych, którymi można posłużyć się do różnych zamiarów.

Na stronie internetowej, na którą znajdziemy się po przekierowaniu, często jesteśmy proszeni o uzupełnienie takich danych, jak dane z karty kredytowej, czy też hasła do logowania się na swoją pocztę elektroniczną. Jeżeli tylko będzie miało coś miejsce, należy jak najszybciej nie tylko wyjść z fałszywej strony, ale również zgłosić to na policję.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje