Odpowiedzialne pożyczanie naprawdę się opłaca!

Odpowiedzialne pożyczanie naprawdę się opłacaBezmyślne zaciąganie jakże popularnych obecnie w Polsce szybkich pożyczek gotówkowych może wpędzić nas w poważne kłopoty finansowe. Pętla zadłużenia zaciśnie się na naszej szyi jeżeli świadomie i „z głową” nie zaplanujemy naszych wydatków oraz dokładnie nie sprawdzimy oferty kredytowej, a także umowy, którą pożyczkodawca podsunie nam do podpisu. Nie sztuką jest zaciągnąć kilku- czy nawet kilkunastotysięczny kredyt. Sztuką jest pożyczać odpowiedzialnie. Warto więc udać się do instytucji, która w swych działaniach kieruje się przede wszystkim zasadami odpowiedzialnego pożyczania.

Szybko nie znaczy odpowiedzialnie

Responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie to bardzo popularna obecnie strategia biznesowa stosowana przez instytucje finansowe działające zarówno na rynku usług bankowych, jak i pożyczek konsumenckich sektora pozabankowego. Oczywiście nie wszystkie firmy w branży finansowej, szczególnie te z sektora szybkich pożyczek gotówkowych, działają zgodnie z przepisami polskiego praw oraz stosują strategię odpowiedzialnego pożyczania w swej działalności.

Niezwykle istotna dla pożyczkobiorcy powinna być pełna, transparentna i wyczerpująca informacja udzielana ze strony instytucji finansowej odnośnie przywilejów i obowiązków wynikających z umowy udzielenia kredytu gotówkowego, w tym wysokości pożyczki jaką może otrzymać, czasu trwania umowy oraz wszystkich kosztów z tym związanych.

Konsument musi mieć zapewnioną możliwość skontaktowania się z pożyczkodawcą w każdej chwili w celu rozwiania wszelkich wątpliwości przed podpisaniem umowy oraz w trakcie jej obowiązywania. Jest to szczególnie ważne w przypadku popularnych obecnie pożyczek dokonywanych za pośrednictwem internetu.

Odpowiedzialne pożyczanie powinno być priorytetem dla całości podejmowanych i realizowanych przedsięwzięć organizacyjnych i finansowych instytucji finansowych działających na polskim rynku pożyczek konsumenckich – przekonuje ekspert MiniCredit, międzynarodowej firmy finansowej działającej od lat w sektorze pożyczek gotówkowych https://www.mini-credit.pl. – Udzielanie zobowiązań finansowych powinno się odbywać w zgodzie i poszanowaniu przepisów prawa obowiązującego na terenie RP, a także w trosce o zapewnienie najwyższych standardów obsługi klientów – dodaje.

Finansowa lustracja

Firma udzielająca pożyczki gotówkowej powinna dokładnie zweryfikować zdolność kredytową potencjalnego pożyczkobiorcy, najlepiej posiłkując się informacjami uzyskanymi np. w Biurze Informacji Gospodarczej (BIG) lub Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Nie powinno udzielać się kredytów osobom, których sytuacja finansowa uniemożliwia im terminową spłatę zobowiązań finansowych. Każdy klient powinien otrzymać wyczerpującą informację, dlaczego jego wniosek kredytowy został negatywnie zaopiniowany. Takie działanie również wpisuje się w strategię odpowiedzialnego pożyczania.

Tak więc drogi czytelniku, jeżeli planujesz zaciągnąć pożyczkę gotówkową w jednej z instytucji finansowej działającej na naszym rynku, sprawdź koniecznie czy stosuje ona strategię odpowiedzialnego pożyczania. Może Cię to uchronić przed nieprzyjemnymi konsekwencjami finansowymi w przyszłości. Pożyczaj odpowiedzialnie!

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje