Na czym polega szybka pożyczka pozabankowa

Gdy potrzebna jest gotówka, zwłaszcza w większej ilości, a nie posiada się oszczędności, wówczas trzeba sięgnąć do zewnętrznych źródeł finansowania. Niestety, procedura kredytowa, oferowana przez banki, jest niezwykle rozbudowana, więc udzielenie kredytu może potrwać od kilku dni do tygodnia lub dłużej. Wymagane jest przy tym składanie licznych oświadczeń oraz zaświadczeń, przede wszystkim o wysokości i źródle dochodów. Jednocześnie banki i SKOK-i zobowiązane są przez Komisję Nadzoru Finansowego do sprawdzania historii kredytowej każdego klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Jak łatwo zgadnąć, wszystkie procedury wymagają czasu, więc kredyt nie jest udzielany od ręki. Co więcej, nawet po weryfikacji decyzja kredytowa może być negatywa. Wystarczy, że bank znajdzie w BIK-u jeden, negatywny wpis albo zupełny brak historii kredytowej. Jednak odmowa nie oznacza, że nie ma innych źródeł uzyskania pieniędzy. Alternatywą są firmy pozabankowe oraz oferowana przez nie szybka pożyczka. Czym jest i jakie warunki trzeba spełnić, żeby ją otrzymać?

Powszechność pożyczki krótkoterminowej

Pożyczka online to najważniejszy produkt udzielany przez firmy pożyczkowe, czyli firmy, które działają poza systemem bankowym i nie podlegają zaleceniom Komisji Nadzoru Finansowego. Działają i udzielają pożyczek w zgodzie z zasadami ustawy antylichwiarskiej oraz Kodeksu Cywilnego. Ustawa określa przede wszystkim maksymalne oprocentowanie pożyczki udzielonej przez firmy pozabankowe. Nie może być ono wyższe, niż czterokrotność stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego.

Na początku 2015 roku, dokładnie w styczniu, stopa ta wynosiła 3%. W związku z tym pożyczki oraz kredyty udzielane na rynku finansowym w Polsce mogą być oprocentowane maksymalnie na wysokość 12% w skali całego roku.

Prosty sposób na pożyczkę

Główną zaletą szybkiej pożyczki gotówkowej, którą można otrzymać z firmy pozabankowej jest prosty sposób jej otrzymania. Znacznie łatwiejszy, niż otrzymanie kredytu bankowego. Wynika to z uproszczeniem weryfikacji klientów, którzy chcą otrzymać wsparcie finansowe. Co istotne, większość firm pożyczkowych nie przeprowadza weryfikacji klientów w bazach BIK. Zazwyczaj nie mają one do niej dostępu. Wyjątek stanowi firma Wonga, która rozpoczęła dwustronną współpracę w BIK. Jednak nie oznacza to, jak w przypadku banków, że negatywna historia kredytowania skreśla potencjalnego klienta z listy osób mogących ubiegać się o pożyczkę.
Kolejną zaletą pożyczki na dowód jest brak konieczności składania dużej liczby dokumentów, zaświadczeń o zatrudnieniu, zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach. Nie jest konieczne również zabezpieczenie spłaty pożyczki ani wkład własny, często niezbędny w bankach, zwłaszcza przy dużych kredytach.

Jedyne, co trzeba zrobić to złożyć wniosek – najczęściej online, przez stronę internetową – i oczekiwanie na weryfikację tożsamości poprzez drobny przelew na konto firmy pożyczkowej. Zazwyczaj oczekiwane jest przesłanie 1 grosza. Dzięki temu następuje decyzja o przyznaniu i wpłacie pożyczki na wskazane konto osobiste. Pozwala to tym samym na uzyskanie wsparcia finansowego w ciągu kilku lub kilkunastu minut od momentu złożenia wniosku.

 

Ostatni wpis [Aktualizacja: 18.11.2015]:

Komentarze

  • Marcin 2015-11-18 22:41 Ocenił(a) na: 5,0

    Wszystko fajnie ale czy te pożyczki są za darmo tak jak jest napisane na ich stronach?

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje