Na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego?

na co zwracać uwagę przy wyborze kredytu gotówkowego

Już wiesz, że nie obejdzie się bez kredytu gotówkowego? Najwyższa pora zrobić wszystko, by faktycznie móc się dowiedzieć, w jaki sposób należy rozsądnie pożyczać pieniądze. Wtedy przynajmniej ominie naw wiele niespodziewanych sytuacji, w których będziemy zmuszeni mocno przepłacać.

Na pewno nie powinniśmy się dać zwieść na najniższe oprocentowanie. Ponieważ bardzo szybko może okazać się, że w rzeczywistości wytypowany przez nas kredyt nie jest taki tani, jakby się nam to mogło wydawać. Ale warto na pewno zwrócić uwagę na RRSO, czyli Roczną Rzeczywistą Stopę Oprocentowania. Ponieważ właśnie pod tym wskaźnikiem kryją się wszystkie koszty.

Do takich kosztów zaliczają się między innymi opłaty przygotowawcze, prowizje oraz ubezpieczenia. Należy jednocześnie zaznaczyć, że coraz rzadziej zdarza się, by bank naliczał nam dosłownie wszystkie opłaty. Ponieważ byłoby to już naprawdę spore przedrożenie oferty. Ale oczywiście nie jest powiedziane, iż takie oferty w ogóle się nie zdarzają.

Jeżeli chcemy skorzystać z oferty po raz pierwszy, czyli jeszcze w danej placówce bankowej nie posiadamy konta, dobrze jest sprawdzić także to, czy założenie rachunku będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami. Niestety bardzo często okazuje się, że jest to całkiem możliwe. Tym bardziej, jeżeli z konkretnego rachunku nie będziemy wcale korzystać. Może dla jednej osoby kwota w wysokości kilku lub kilkunastu złotych miesięcznie nie robi większego wrażenia. Ale może zdarzyć się nawet tak, że ta kwota będzie przewyższać inną ofertę, która jednak nie będzie miała żadnych ukrytych kosztów.

Jeżeli nie mamy za bardzo głowy do tego, w jaki sposób powinniśmy wybrać dla siebie najlepszą ofertę, to rzeczywiście przede wszystkim powinniśmy skupić się na poszukiwaniu sprawdzonych rankingów. Właśnie takie zestawienia posiadają w sobie wszelkie propozycje kredytów, które zostały dokładnie sprawdzone przez specjalistów.

Czym jeszcze dodatkowo wyróżniają się tego typu rankingi? Na pewno tym, iż bez problemu można dzięki nim dokładnie sprawdzić, jaka oferta spełni nasze oczekiwania. Ponieważ bardzo często możemy jeszcze korzystać z tak zwanego kalkulatora, w którym ustawiamy takie parametry pożyczki, jak między innymi wysokość kredytu, jak i również liczba rat.

Jeżeli przykładowo będziemy potrzebować kredytu w wysokości około 100 tys. złotych to na pewno z rankingu znikną wszelkie propozycje produktów finansowych, które umożliwiają pożyczenie mniejszej sumy. Wtedy będziemy mieli świadomość, w jakich bankach faktycznie możemy ubiegać się o taką sumę.

Nie zapomnijmy o tym, by również czytać dokładnie regulamin oraz umowę. Ponieważ jak już ją podpiszemy, to wtedy będzie ciężko zrezygnować z kredytu. Oczywiście każdy konsument ma 14 dni na odstąpienie od umowy, bez podania przyczyny. Ale jeżeli pewne koszty, o których nie doczytaliśmy, pojawią się po tym czasie, to po prostu będziemy musieli je zaakceptować.

akceptować.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje