Na bramkach autostrady zapłacimy kartą zbliżeniową

płatności kartą

Taką dogodność wprowadzono jak na razie tylko na odcinku między Katowicami, a Krakowem, gdzie przebiega autostrada A4. W ten sposób przejazd przez bramki będzie zdecydowanie łatwiejszy, niż dotychczas. A przynajmniej właśnie takie są założenia wprowadzanych zmian.

O tym, że karty zbliżeniowe naprawdę mają bardzo duże szanse na poprawę ruchu na tym odcinku autostrady A4. Zresztą sami zarządzający drogą ze spółki Stalexport Autostrada Małopolska, uważa że jest to najszybsza forma płatności.
Są takie dni, kiedy właśnie przy bramkach na tej autostradzie są bardzo długie korki. W ciągu jednej minuty przejeżdża aż kilkadziesiąt samochodów. Nic dziwnego, że zarządzający autostradą chcą, by płatności przebiegały jeszcze sprawniej, nie tamując ruchu.
KartA4, która ma być specjalną kartą zbliżeniową, jest jednocześnie ostatnim krokiem jeśli chodzi o usprawnienie płatności na bramkach, przez co ruch na autostradzie nie będzie blokowany. Okazuje się, że to nie były jedyne zmiany wprowadzone w kierunku modernizacji poboru opłat. Ponieważ należy tutaj koniecznie przypomnieć o dobudowaniu dodatkowych czterech stanowisk pobierających opłaty, oczywiście z czterema dodatkowymi pasami ruchu. Wymianie uległy także urządzenia, które służyły do dokonywania płatności. Kierowcy dzięki tym urządzeniom mogli szybciej i sprawniej płacić kartami paliwowymi, flotowymi, jak i również bankowymi. A teraz do grona tych kart doszły także karty zbliżeniowe.

Dobrym posunięciem w udogodnieniu przepływu przez bramki, było zastosowanie stanowisk samoobsługowych. W nich klienci wybrać mogą dowolny sposób płatności.

Na czym będzie polegać funkcjonowanie takich kart zbliżeniowych? Właściwie ich działanie możemy porównać do starych kart telefonicznych. Kierowcy zakupujący takie karty między innymi w punktach obsługi w Balicach bądź Mysłowicach, będą zawierać impulsy pozwalające na płacenie nimi za przejazd. Nie trzeba jednak za każdym razem nabywać nowej karty. Wystarczy zrobić doładowanie nowych impulsów. Można tego dokonać również za pośrednictwem Internetu, jak zresztą również samego zakupu karty zbliżeniowej.
Jeśli kierowca zgubi kartę, bądź zostanie ona skradziona, natychmiast jej właściciel może ją zablokować, tak aby inna osoba nie mogła z niej korzystać.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje