Małgorzata Kożuchowska twarzą Aviva Oszczędnościowy

Polacy są coraz bardziej świadomi tego, że ryzyko inwestycyjne rośnie wraz z chęcią otrzymania większego zysku w bardzo krótkim czasie. A czy jest w ogóle możliwe inwestowanie bez ponoszenia jakiegokolwiek ryzyka utraty wpłaconych oszczędności? Produkt proponowany jest przez Aviva Inwestors.

Niestety atrakcyjność lokat w ostatnich latach mocno się obniżyła. Wynosi ono średnio 1,5 do 2 procent. Jednak wcale nie oznacza to, że Polacy przestali oszczędzać na lokatach. Dość chodliwym produktem są także obligacje wystawiane na sprzedaż. Do nich zalicza się między innymi ostatnia akcja pod nazwą Listopadowa 11-tka, która polegało na sprzedaży obligacji Ministerstwa Finansów. Jak na razie znalazło się sporo chętnych, wykupujących obligacje na łączną kwotę wynoszącą 600 milionów złotych.

Rosnącym zainteresowaniem cieszą się także inne formy inwestowania swoich oszczędności. Wśród nich wymienia się między innymi fundusze strukturyzowane.
Bardzo przystępnym produktem stają się fundusze inwestycyjne polegające na zdobyciu nieco wyższego zysku na lokatach, przy tym jednocześnie ponosząc minimalne ryzyko. Ale tak naprawdę w każdym banku patrząc na ofertę funduszy inwestycyjnych, nie ma ani słowa o uniknięciu ryzyka.

Towarzystwo Aviva Invesotrs posiada pomysł na zabezpieczenie oszczędności klientów, jednocześnie dając im możliwość zarobienia nieco większych pieniędzy niż na lokatach. Promowany fundusz o nazwie Aviva Oszczędnościowy proponuje wszystkim konsumentom zysk o wysokości 5% większej, niż stawkę, którą proponuje w tej chwili Narodowy Bank Polski. A ten jak wiadomo, może zaproponować jedynie 1,5 %. Oznacza to jednocześnie, że inwestorzy na tym funduszu mogą zarobić aż 6,5% w skali roku.
Ostatecznie i tak powinniśmy skupiać się raczej na kwocie wynoszącej 5% w skali roku od zainwestowanej kwoty. Ponieważ 1,5% przypadnie specjalistom zajmującym się zarządzaniem naszymi oszczędnościami.

Konsumenci zainteresowani produktem powinni być świadomi dwóch rzeczy, zanim skorzystają z produktu. Przede wszystkim specjaliści opracowali taki sposób, że inwestorzy na pewno nie będą na minusie. A jak wiadomo, korzystając z funduszy, jest to jak najbardziej możliwe. Jednak z drugiej strony, obiecywany zysk na poziomie 5%, w rzeczywistości nie jest gwarantowany.

Jakie dokładnie elementy będzie zawierał w sobie Fundusz Aviva Oszczędnościowy? Przede wszystkim pieniądze będą inwestowane na tradycyjnych walutach, jak i również akcjach i obligacjach.
Na pewno bardzo ważnym elementem tej strategii będzie poszukiwanie „promocyjnych” aktywów, wynikających z bardzo dużego zamieszania na giełdzie. Aktywa oczywiście maj być kupowane po bardzo niskiej cenie, kiedy inwestorzy będą chcieli się ich hurtowo pozbywać. Ważne jest także zaplecze zabezpieczające wszystkie inwestycje.

Nie jest to pierwszy fundusz, jaki pojawił się na rynku finansowym. Od ponad 1,5 roku, brytyjscy specjaliści mają okazję zarządzać funduszem Aviva Inwestor Multi-Strategy Target Return Fund. Jednocześnie polski fundusz Aviva Oszczędnościowy będzie się w nim zawierał.
Stopa procentowa działającego funduszu rzeczywiście powoli rozwija swoje skrzydła. Mianowicie w chwili obecnej pierwsi inwestorzy mogli liczyć na zwrot wynoszący aż 10 procent.

Aviva bardzo mocno przyłożyła się do marketingu funduszy. Niebawem będziemy mogli oglądać nawet reklamy telewizyjne, na których polecać 5% zysku, będzie sama Małgorzata Kożuchowska.
Osoby zainteresowane inwestycją, powinny być przygotowane na wkład finansowy wynoszący 1000 złotych.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje