LEW jako pierwsza pozabankowa instytucja będzie wydawać karty i oferować rachunki

grupa lewLEW jako pierwsza pozabankowa instytucja będzie wydawać karty i oferować rachunki. Grupa LEW S.A. jeszcze w tym roku będzie rozdawać swoim klientom karty kredytowe, klienci będą mogli otwierać również rachunki. Jest to jak dotąd jedyna niebankowa instytucja, która podjęła takie kroki. Andrzej Basiak szczegółowo opisuje dla kogo będzie przeznaczona oferta i jakie będą ceny oferowanych produktów.

Grupa LEW S.A. nie jest bankiem. Skąd ten krok, aby wydawać karty kredytowe i otwierać rachunki?
Grupa LEW jest krajów ą instytucją płatniczą. Podjęto decyzję, iż jest to odpowiednia chwila na wykorzystanie posiadanej licencji na wydawanie instrumentu płatniczego w ciężar kredytu. Projekt prowadzony jest wspólnie z jedną z organizacji płatniczych i potrwa od pół roku do 7 miesięcy.
Dla kogo dedykowane są Państwa produkty? Czy będziecie zagrożeniem dla banków?

Obsługujemy aktualnie ponad 140 000 klientów w Dobrych Punktach Finansowych, którzy płacą rachunki w gotówce. Według nas jest to pierwszy klient, który sporadycznie korzysta ze wszystkich usług banków. Dzięki nam będzie miał możliwość skorzystania w ekspresowym czasie i w dogodnym miejscu w swoim mieście z tego typu usług.

Jaką przewidują Państwo liczbę potencjalnych klientów? Skąd pewność, że klienci zechcą korzystać z ofert pozabankowych instytucji?

Jesteśmy przekonani, że świadomość społeczeństwa wzrasta. Wielu klientów nie jest jednak świadomych, że posiada zdolność kredytową czy pożyczkową. Oczywiście wdrażany projekt nie jest tani. Co za tym idzie liczba kart musi wynosić ponad kilka tysięcy, aby projekt okazał się rentowny. Zostaną wprowadzone trzy rodzaje kart: kredytowa, karta pre-paidowa personalizowana oraz kredytowa karta pożyczkowa. Wszystko zgodnie z wymogami KNF.

Jaki będzie koszt otwarcia konta? Czy będzie bardziej opłacalny aniżeli rachunek w banku?

Oczywiście koszt otwarcia rachunku musi być atrakcyjniejszy dla klientów, którzy wykonują więcej operacji. Z kolei mniej atrakcyjna dla klientów, którzy zdecydują się wyłącznie na kredyt. Proponujemy 60 zł za rachunek i koszt 5 zł miesięcznie.

Aktualnie część banków proponuje konta za darmo. Na czym ma polegać Państwa konkurencyjność?
Konkurencyjność ma się opierać na tym , iż klienci będą mogli zostać odpowiednio poinformowani we wszystkich naszych punktach jak obsługiwać rachunek internetowy. Jest to rozwiązanie również dla klientów, którzy chcą otrzymać szybką pożyczkę.

Na jakiej zasadzie będzie działać karta pożyczkowa? Kto będzie odpowiadał za udzielanie pożyczek?
Karta pożyczkowa niewiele się różni od tradycyjnej karty kredytowej z banku. Jednak przypomina formę ratalną. Klient dostaje jeden limit, który zobowiązuje się spłacać ratalnie lub jednorazowo. Nie specjalizujemy się w udzielaniu pożyczek, ale dostrzegamy popyt na takie usługi. Jesteśmy otwarci na negocjacje z inwestorami z branży związanej z pożyczkami.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje