Legendarne wydarzenie dla bitcoina. Na następne będzie trzeba czekać lata.

Legendarne wydarzenie dla bitcoina

Na początku tygodnia, miało miejsce legendarne wydarzenie dla bitcoina. To już trzykrotna obniżka wartości w historii bitcoina. Na następne takie wydarzenie inwestorzy, będą zmuszeni czekać lata.

Do modyfikacji wielkości wynagrodzenia, które dostają bitcoinowcy doszło o godzinie 21. Dzięki nim sprawnie działa sieć kryptowalutowa. Słynne wydarzenie, zapoczątkowało w minionym tygodniu, po raz trzeci w historii popularnej kryptowaluty.

Do zarządzania kalkulacjami, które są niezbędne do zapoczątkowania następnego bloku sieci kryptowalutowej, potrzebne jest aktualnie 6,25 bitcoinów. Przed obniżką była to wartość 12,5 bitcoinów. Kolokwialnie mówiąc pracownicy są zmuszeni bardziej się napracować ,aby zdobyć bitciony.

Do pierwotnego wydarzenia ”halvingu” doszło w 2012 roku w listopadzie, wtedy suma nagrody obniżyła się z 50 do 25 bitcionów. Wartość jednego bitcoina wynosiła wtedy 12,5 USD. Do następnego obniżenia nagrody, doszło w 2016 roku w lipcu, wówczas wartość bitciona wynosiła 650 USD. W kolejnym roku wartość wyżej wspomnianej kryptowaluty, wzrosła do kolosalnych kwot – 19.000 USD.

Oczekiwania na 2024 rok

Aktualne przepowiednie zdradzają ,iż następne obniżenie wynagrodzenia do 3,125 bitcoina wydarzy się w roku 2024. W zgodzie z logicznym działaniem sieci, obniżka zdarza się po wydobyciu następnych 210.000 bloków. Krańcowa redukcja jest symulowana nie wcześniej ,niż w roku 2100- ma to powiązanie z zwiększającym się utrudnieniem w odnajdowaniu nowych bitcoinów ,przy ciągłym stałym ograniczeniu pełnej podaży internetowego nominału (21 mln.) Dotychczas podczas 11 lat wyciągnięto przeszło 18 mln bitcoinów.

Pomimo dużych wymagań kapitalistów wiążących się z halvingiem, koszta bitcoina nie ustosunkowały się w sposób szczególny w legendarne wydarzenie. Podbicie ,które pierwotnym razem od lutego uzyskało kurs ok. 10.000 USD .Do odczuwanego spadku do ok. 8.500 USD doszło pod koniec tygodnia, a od tamtego czasu jest trend boczny. We wtorkowy poranek bitcoin wyceniano na 8.700 USD.

Kompromis przewiduje modyfikacje w prawie

Do wzrostu kosztu bitcoina na następne (przeszło 1000 czy 10.000 USD) trzeba było czekać, kilka miesięcy po obcięciu wynagrodzenia. W przeszłości dochodziło do konkretnych korekt. Fani kryptowalut liczą na powtórzenie sytuacji. Podczas długotrwałego etapu czasowego, mają optymizm powiązany z deflacyjnymi właściwościami bitcoina, który jest przeciwstawny do zniżania się bytu tradycyjnych walut -najwyższego limitu wydruku USD, EUR oraz PLN.

Dla wartości bitcoina znaczenie będą miały, również wymogi prawne i znajomość pośród dużego grona. Może mieć wpływ pakiet modyfikacji, nad którym pracuje zgodność Jarosława Gowina.

Robert Anacki wiceprezes, poinformował na stronie internetowej Twitter, że w następnym kwartale udostępnione zostaną opinie dotyczące „usystematyzowania spraw związanych z kryptowalutami” – między innymi; spraw podatkowych i powiązanych z tokenizacją.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje