Kredyty przez Internet, gdzie najlepiej je zaciągnąć?

Internet ułatwił wiele aspektów ludzkiego życia. Obecnie wiele spraw można załatwić bez wychodzenia z domu. Dystrybucja produktów i usług przez sieć internetową dotknęła niemal wszystkich dziedzin życia, w tym usług finansowych. Zaciąganie kredytu przez internet nie jest współcześnie niczym zaskakującym. Jest oferowane przez liczne banki, jak również firmy pozabankowe oraz platformy społecznościowe związane z finansami. Ze względu na tę mnogość warto dowiedzieć się jaka oferta jest najlepsza?

Ostrożność banków w udzielaniu kredytów

Chcąc wziąć kredyt niemal od razu myśli się o banku. Przed 2009 rokiem, zanim kryzys finansowy rozpoczął się na dobre, banki nie były bardzo restrykcyjne w stosunku do kredytobiorców. Przepisy były stosunkowo liberalne, co sprawiało, że większość wniosków kredytowych była rozpatrywana pozytywnie i kończyła się udzieleniem kredytu. Jednak kryzys wiele zmienił i przepisy dotyczące pożyczania pieniędzy znacznie się zaostrzyły. Komisja Nadzoru Finansowego, której banki zobowiązane są wysłuchiwać, zaleciła dokładne sprawdzanie zdolności kredytowej i wiarygodności finansowej klienta, zanim zapadnie decyzja o przyznaniu pieniędzy.

kredyt 1000 zł

Z tego powodu cały proces przyznawania pożyczki czy kredytu nie tylko wydłużył się, lecz również stał się bardziej skomplikowany. Po zarządzeniu KNF z rynku zniknęły kredyty udzielane online oraz kredyty na dowód, gdyż niedostatecznie weryfikowały kredytobiorcę.
W wyniku takich zaostrzeń kredyty online są udzielane tylko przez niektóre banki, a do tego głównie dla klientów, którzy już są związani z placówką, np. poprzez posiadanie konta osobistego. W takiej relacji, zwłaszcza nie naznaczonej żadnymi zaległościami ze strony klienta, bank chętniej rozważa udzielenie pożyczki przez internet, bez konieczności przeprowadzania długiej procedury kredytowej.

Prosta pożyczka internetowa bez zaświadczeń

pożyczka przez internet

W myśl zaleceń KNF banki są zobowiązane sprawdzać  osoby starające się o kredyt pod względem finansowym, dotyczy to zarobków, ich wysokości, wkładu finansowego, możliwości spłaty kredytu przez określony okres. Jednak firmy pozabankowe nie są zobowiązane do przestrzegania zaleceń KNF, muszą jedynie przestrzegać zasad ustawy anty lichwiarskiej. Mogą samodzielnie ustalać warunki, jakie ma spełnić kredytobiorca, aby otrzymać pieniądze. Dzięki temu pożyczka online to jeden z głównych produktów firm pozabankowych. Udzielane przez nie kredyty online oraz pożyczki w formie szybkiej chwilówki, mogą mieć oprocentowanie znacznie wyższe, niż stopa lombardowa Narodowego Banku Polskiego, wyznaczana przez Radę Polityki Pieniężnej. Jednak i w tej dziedzinie firmy mają pewne ograniczenia. W roku 2015 maksymalny poziom oprocentowania, jaki mogły zaoferować banki oraz firmy pożyczkowe, nie mógł być wyższy, niż 12% w skali całego roku.

Jak udzielane są pożyczki internetowe?

30 dni pożyczka

Udzielanie kredytu przez Internet działa praktycznie na takich samych zasadach, jak zwykła pożyczka. Jednak jego zaletą i jednocześnie różnicą w porównaniu do standardowej, jest brak konieczności wychodzenia z domu do firmy pozabankowe.
Wniosek wypisuje się na stronie internetowej danego pożyczkodawcy. Wymagane dokumenty można zeskanować i przesłać przy pomocy poczty elektronicznej. Stanowi to podstawę udzielenia pożyczki przez firmę pozabankowe. Decyzja może być pozytywna albo odmowna. Jeżeli firma jest na „tak”, wówczas nawet po kilkunastu minutach od momentu złożenia wniosku, pieniądze pojawiają się na koncie osobistym.

Ostatni wpis [Aktualizacja: 18.11.2015]:

Komentarze

  • daria41 2015-11-18 15:33 Ocenił(a) na: 5,0

    Potrzebuje pilnie pożyczki, może być pod zastaw 20,000 zł. Czy polecicie jakąś uczciwą firmę?

  • Bartosz 2015-11-18 22:59 Ocenił(a) na: 5,0

    Nie bardzo znam się na pożyczkach pod zastaw ale wydaje mi się, że jest wiele małych firm, które zaoferują tobie taką pożyczkę. Musisz tylko uważać na umowę. Z pewnością powinnaś dostać lepszą ofertę niż w parabankach bez nieruchomości. W parabanku raczej też nie uzyskasz takiej kwoty a odsetki byłyby spore.

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje