Kredyty gotówkowe i nie tylko

Kredyty gotówkowe i nie tylko

Przeglądając ofertę banków, możemy natrafić na wiele różnych produktów finansowych. Oczywiście jednym z najpopularniejszych jest kredyt gotówkowy. Okazuje się, że nie powinniśmy skupiać się wyłącznie na nim. Do wyboru w końcu mamy również różne inne kredyty, z których pieniądze możemy przeznaczyć na poszczególne cele.

Kredyty gotówkowe

Jak już doskonale wiemy, kredyty gotówkowe, aktualnie cieszą się największą popularnością. Nic dziwnego. W końcu są dostępne niemalże od ręki. Nie trzeba w ogóle wychodzić z domu, by móc się ubiegać o wsparcie finansowe właśnie w tej formie. Jednocześnie nie musimy kompletnie tłumaczyć się z tego, na co przeznaczymy pożyczone pieniądze.
Zwykle, jeżeli już jesteśmy właścicielami konta bankowego w tej samej placówce, to możemy spodziewać się zdecydowanie mniejszej ilości formalności. Bank sprawdza naszą zdolność kredytową na podstawie wyciągu z konta. A także pieniądze przelewane są zdecydowanie szybciej. Kredyty gotówkowe wyróżniają się oczywiście tym, że możemy pożyczyć już od kilkuset złotych do nawet 200 tys. złotych z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym nawet 10 lat.

Kredyty samochodowe

Kredyty samochodowe pod względem warunków, są bardzo podobne do kredytów gotówkowych. Również ich maksymalna kwota może z powodzeniem przekroczyć sumę 100 tys. złotych, natomiast okres spłaty może wynieść nawet 120 miesięcy. Jednak tak jak w przypadku kredytu gotówkowego, bank nie interesuje się na co wydamy pieniądze, tak już w przypadku kredytu samochodowego, ten wydatek jest ściśle określony.
Nawet bank podejmuje pewne decyzje odnośnie tego, jakie konkretnie pojazdy mogą być zaciągnięte na kredyt, a które niestety nie. Często jest problem z autami używanymi, które są rocznikowo stare. Wtedy bank może odmówić nam udzielenia takiego kredytu.
Należy koniecznie pilnować miesięcznych rat, ponieważ brak spłaty kredytu powoduje, że ostatecznie samochód może stać się własnością banku.

Kredyt mieszkaniowy

Jeżeli już decydujemy się na pójście na swoje, to jednocześnie wybieramy kredyt mieszkaniowy. Jest on przeznaczony nie tylko na zakup mieszkania, ale również na jego remont, budowę domu lub też wyremontowanie domu. Tutaj mowa jest o naprawdę pokaźnych sumach, zaczynających się już od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko będzie zależeć również od naszej zdolności kredytowej, jak i też wartości mieszkania lub domu, który ma się stać naszą własnością. Ponieważ w przypadku tego kredytu koniecznie musimy również wspomnieć także o tym, że jest on zastawiony nieruchomością. Dlatego w przypadku braku spłaty zobowiązania, nieruchomość przechodzi na własność domu.

Kredyt hipoteczny

Bardzo często kredyt hipoteczny tak naprawdę jest mylony z kredytem gotówkowym. Wszystko dlatego, ponieważ oba kredyty są ściśle związane z nieruchomościami. Rzeczywiście w obu przypadkach dochodzi do zastawienia posiadanej lub kupowanej przez nas nieruchomości. Ale w przypadku kredytu mieszkaniowego, pożyczone pieniądze właśnie przeznaczamy na zdobycie konkretnej nieruchomości. Natomiast w przypadku kredytu hipotecznego, te pieniądze mogą zostać przeznaczony na zupełnie inny cel. W tym przypadku mowa jest wyłącznie o takim zabezpieczeniu.
Bardzo często zdarza się tak, że ktoś chce rozwinąć swój biznes i zastawia swoją nieruchomość, na przykład dom lub mieszkanie. Pieniądze są przeznaczone na zupełnie inny cel i również mamy do czynienia w takich przypadkach z możliwością pożyczenia naprawdę pokaźnej sumy, ale pod warunkiem zastawienia swojej hipoteki. To właśnie dlatego takie kredyty nazywają się hipotecznymi.

Kredyty konsolidacyjne

Jeżeli mamy już pewne problemy ze spłatą dotychczasowych zobowiązań, koniecznie powinniśmy zainteresować się skorzystaniem z tak zwanego kredytu konsolidacyjnego. Jest to kredyt, który pozwala na tak zwane skonsolidowanie, czyli swego rodzaju scalenie wszystkich dotychczasowych rat pożyczek, kredytów oraz innych zobowiązań w jedną ratę.
Oczywiście kredyty konsolidacyjne są przyznawane osobom, które mają problemy finansowe, ale jednocześnie posiadają odpowiednia zdolność kredytową, a także pozostałe predyspozycje do tego, by spłacać taki kredyt. Często takie osoby mają negatywną historię kredytową, przez co zamknęły sobie możliwość zaciągnięcia kredytów w innych miejscach.
Kredyty konsolidacyjne wyróżniają się jeszcze taką zaletą, iż koszty takiego zobowiązania zwykle są dużo niższe, w porównaniu do wcześniejszych zadłużeń.

Mając na uwadze te wszystkie produkty finansowe, faktycznie możemy teraz z powodzeniem stwierdzić, że są to rozwiązania, jak najbardziej przydatne. Każdy znajdzie się na pewno w takiej sytuacji życiowej, podczas której będzie musiał skorzystać z kredytu. Mając rozeznanie, między czym się różnią te poszczególne kredyty, na pewno będzie łatwiej wybrać dla siebie odpowiednią ofertę.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje