Kredyt w obcej walucie – korzyści i problemy

Większość młodych osób podczas chęci zakupu mieszkania nie ma obecnie innego wyjścia jak zdecydowanie się na kredyt. Niestety niewiele osób posiada pieniądze na zakup mieszkania za gotówkę. Pożyczki hipoteczne to natomiast doskonałe rozwiązanie tego problemu. Wystarczy jedynie złożyć wniosek i od razu możemy pozwolić sobie na zakup naszego wymarzonego lokum. Pojawia się jednak pytanie czy kredyt brać w złotówkach czy może w walucie obcej?

Kredyt we frankach

Jeszcze jakiś czas temu w przypadku pożyczek hipotecznych szczególnie popularne były te we frankach szwajcarskich. Były one zdecydowanie łatwiejsze do spłaty niż pożyczki w złotówkach a dodatkowo banki bardzo chętnie je udzielały. Obecnie jednak sytuacja ta mocno się zmieniła i pożyczki te tracą na popularności. Dzieje się tak za sprawą tego, że kurs franka jest coraz bardziej niestabilny i ciężko tak naprawdę zapewnić stabilność miesięcznej raty. Dodatkowo banki znacznie mniej chętnie udzielają obecnie tego typu pożyczek właśnie ze względu na ryzyko dla swoich klientów.

Kredyt w euro bądź dolarach?

Tego typu rozwiązania również istnieją ale są one bardzo ryzykowne i raczej poleca się ich unikać. Banki bardzo rzadko udzielają pożyczek w tych walutach a jeżeli ktoś nie zna się na ekonomii i nie jest w stanie wytłumaczyć dlaczego chciałby otrzymać kredyt właśnie w tej walucie to nie powinien się na niego decydować.
Najbezpieczniej oczywiście wziąć pożyczkę w tej walucie w której się zarabia czyli w większości polaków będą to właśnie złotówki.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje