Kredyt przez Internet, czy to się opłaca?

Firm pożyczkowych, które udzielają pożyczki online jest coraz więcej. Łatwo to zauważyć zwłaszcza w okresie przedświątecznym, kiedy reklamy pożyczek są jednymi z częściej pojawiających się w telewizji i nie tylko. W tym okresie Polacy najczęściej potrzebują zastrzyku gotówki. Jednak eksperci biją na alarm i zalecają w tym okresie mieć oczy i uszy otwarte szczególnie mocno, ponieważ jest to czas, kiedy za niekorzystną umowę, którą się podpisze, można sporo zapłacić.

Firma Maksymalna kwota pożyczki Maksymalny okres zwrotu
Zaimo 15 000 zł 36 miesięcy
Net Credit 4 000 zł 30 dni
Filarum 3 000 zł 30 dni
WONGA 2 500 zł 60 dni
VIVUS 4 000 zł 30 dni
Alfa Kredyt 3 000 zł 30 dni
Extraportfel 3 500 zł 45 dni
Kredito24 3 000 zł 30 dni
Łatwy Kredyt 3 000 zł 30 dni
Via SMS 3 000 zł 30 dni

Darmowa pierwsza pożyczka

Jak wspomniano na rynku jest wiele firm oferujących darmowe pożyczki online. Sprawia to, że konkurencja pomiędzy firmami rośnie, co może być korzystne dla klienta. Przynajmniej na pierwszy rzut oka. Wiele firm pożyczkowych kusi nowych klientów oferując im pierwszą pożyczkę bez żadnych, dodatkowych kosztów, całkiem za darmo. Jednak nie ma możliwości pożyczenia każdej sumy, jaka przyjdzie klientowi do głowy – zazwyczaj można zaciągnąć zobowiązane od 100 do 500 złotych. Do wyjątków należy firma Vivus, która przegoniła konkurencję proponując za darmo aż 1400 złotych.
Jednocześnie ciekawe jest również traktowanie preferencyjnie stałych klientów. Osoby, które mają już za sobą kilka pożyczek, spłaconych terminowo często mogą liczyć na rabat od 5 do 50 procent.

Niskie oprocentowanie

szybka pozyczka
Są firmy, które próbują przekonać klientów do swoich produktów zapewniając im niższe oprocentowanie, niż posiada konkurencja. Jest to skutecznym wabikiem, zwłaszcza kiedy klienci znają powszechne twierdzenia o oprocentowaniu „chwilówek”. Jednak nawet przy tak kuszącej ofercie trzeba pamiętać, że nie ma nic za darmo.
Jeżeli marża jest niska, może się okazać, że raty, które trzeba będzie spłacać, posiadają mnóstwo kosztów dodatkowych i tak naprawdę nie zaoszczędziło się w żaden sposób. W obecnej chwili firmy pożyczkowe najczęściej doliczają dodatkowe sumy do ubezpieczenia pożyczki albo za zwłokę w spłacie. Teoretycznie nie są to duże kwoty, zwłaszcza gdy mowa o jednej racie, ale patrząc na wysokość chwilówek, bywa że jest to kilkanaście procent z wartości pożyczki.

Prezenty dla klienta

szybkie pozyczki
Kolejnym chwytem reklamowym firm pożyczkowym jest oferowanie klientom prezentów gwarantowanych. Często są to po prostu niedrogie, chociaż przydatne gadżety – kubki, przyborniki, długopisy, a czasami drobny sprzęt AGD. Popularne są również gwarantowane sumy pieniędzy, np. 50zł lub 100zł, które nie wymagają żadnego spłacania.

Publikacja: 16.03.2017

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje