Kredyt online – skuteczny sposób na to, by go dostać

Kredyt online – skuteczny sposób na to, by go dostaćZałatwianie wielu spraw bez wychodzenia z domu to jedna z zalet współczesnej technologii. Zamiast stać w kolejkach w różnorodnych placówkach, wystarczy posiadać komputer z połączeniem do Internetu. Umożliwia to regularne opłacanie wszystkich rachunków, robienie zakupów – odzieżowych i spożywczych – jak również sprawdzanie konta bankowego. Jest to na tyle komfortowe, że wiele osób nie wyobraża sobie już korzystania z pewnych usług w inny sposób. Dotyczy to szczególnie usług finansowych, m.in. pożyczania, poprzez kanał direct.

wniosek o kredyt online

W taki sposób kredyty są udzielane nie tylko przez firmy pozabankowe, lecz także banki. Jak dostępny jest taki kredyt? Gdzie? W jakim trybie można otrzymać pieniądze przy minimum formalności?

Co to jest kredyt online?

Kredyt online – to sformułowanie pojawia się w reklamach i na ulotkach – oznacza ni mniej, nie więcej tylko udzielenie kredytu przez Internet, poprzez skorzystanie z odpowiedniej strony albo aplikacji. Główną zaletą udzielania kredytu w taki sposób jest skrócenie całej procedury kredytowej, która poza siecią internetową potrafi trwać nawet kilka tygodni. Od razu trzeba jednak podkreślić, że nawet kredyt online nie jest dostępny dla wszystkich, jeżeli bierze się pod uwagę ofertę typowo bankową.
Udzielanie kredytów poprzez sieć typowe są przede wszystkim dla banków typowo internetowych. W Polsce pierwszym bankiem tego rodzaju był mBank, który wykorzystał możliwości Internetu do udzielania kredytów. Był i jest on możliwy do uzyskania, lecz najłatwiej mogą go otrzymać osoby, które posiadają konto osobiste w mBanku oraz posiadają dobrą historię wpłat i spłat wcześniejszych zobowiązań. W przypadku takich klientów bank nie ponosi dużego ryzyka. Jest ono większe dopiero, kiedy kredyt chce uzyskać osoba, która wcześniej nie była w żaden sposób związana z bankiem oraz oferowanymi przez bank usługami.

kredyt na kartę

Pożyczka online nie różni się, wbrew obawom niektórych klientów, od kredytów zaciąganych w placówce bankowej. Ma on za to więcej zalet, zwłaszcza ze względu na szybkość jego zaciągania. Klienci, którzy cenią sobie załatwianie spraw finansowych przez Internet są z takiego sposobu szczególnie zadowoleni. Nie wymaga on wychodzenia z domu i załatwiania sprawy przy okienku bankowym. Można zaciągnąć kredyt siedząc w ulubionym fotelu.
Wniosek o przyznanie potrzebnego kredytu składa się poprzez odpowiednią stronę internetową, czyli stronę banku. Również przez nią otrzymuje się decyzję banku – przyznanie lub odrzucenie wniosku. Dokumenty, które są niezbędne do zaciągnięcia kredytu, także składane są w formie dokumentów elektronicznych.
Gdy decyzja kredytowa jest pozytywna uzyskane pieniądze są przekazywane na wskazane przez klienta konto. Jednak zanim do tego dojdzie może być wymagane podpisanie umowy kredytowej z bankiem, w formie papierowej. Jednak i to nie wymaga zjawiania się w banku. Bank wyśle kuriera z umową albo przesyłkę pocztową z dwoma egzemplarzami umowy. Jedną z nich należy podpisać i odesłać kredytodawcy.

Kredyt czy pożyczka?

Banki nie są jedynymi placówkami, które udzielają wsparcia finansowego. Pod hasłem – kredyty online – bardzo często można znaleźć pożyczki, które są oferowane i udzielane przez firmy pozabankowe. Stosują one jeszcze bardziej uproszczony sposób pożyczania pieniędzy. Nazewnictwo potrafi wprowadzić klientów w błąd, ponieważ kredyty kojarzą się z bankami, nie z firmami pożyczkowymi i decydując się na taki, część osób myśli, że bierze kredyt w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Dopiero podczas podpisywania umowy lub później klient orientuje się, że nie pobiera kredytu w banku, lecz wziął pożyczkę gotówkową z firmie pozabankowej, zwanej inaczej parabankiem.

kredyt czy pożyczka?

Chociaż często słyszy się o nieuczciwych firmach pozabankowych, nie zawsze działają one w sposób niezgodny z prawem. Na rynku istnieje wiele firm, które choć nie są bankami, działają tak samo sprawnie i dobrze jak one, posiadając w pełni legalną politykę pożyczkową. Takie firmy możesz znaleźć w naszych rankingach pożyczkowych https://www.finansoland.pl/pozyczki/pozyczka-przez-internet.  Jednak, aby uniknąć problemów oraz zaskoczenia, zawsze kiedy chce się zaciągnąć kredyt online należy sprawdzić kto naprawdę pożycza pieniądze. Niezbędne jest także dokładne czytanie umów, pytanie w razie wątpliwości oraz regularne spłacanie rat, które nie dopuszczą do narośnięcia dodatkowych opłat powiązanych z kredytem.

Data publikacji: 14/12/2015

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje