Kredyt krótkoterminowy – łatwy sposób na szybką gotówkę

Kredyt krótkoterminowy - łatwy sposób na szybką gotówkęKredyty krótkoterminowe zaliczane są do zobowiązań z terminem umów nieprzekraczającym 12 miesięcy i dotyczą dość niewielkich kwot, dlatego procedury weryfikacyjne kredytobiorców są w takich przypadkach dużo łagodniejsze i dzięki temu klient może otrzymać potrzebne pieniądze łatwiej i szybciej niż nawet najlepszy kredyt nisko oprocentowany ale długoterminowy.

Terminowe kredyty – lepsza oferta

Tego typu produkty bankowe są z reguły traktowane jako okazjonalne, lub promocyjne dla stałych klientów banku. Z reguły tani kredyt krótkoterminowy oferowany jest w formie gotówkowej na dowolne cele konsumpcyjne i może być reklamowany przez bank jako pożyczka wakacyjna, świąteczna, lub na inną tego typu okazję. Przy pomocy tych pieniędzy możemy sfinansować wszystko co chcemy w obrębie kwoty jaką otrzymamy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kredyt taki wykorzystać na opłacenie wycieczki, zorganizowanie świąt, lub innych rodzinnych uroczystości, czy choćby zakup nowych ubrań, albo sprzętu AGD/RTV. Oczywiście oprócz pożyczenia gotówki, banki dają także możliwość skorzystania z zakupów na raty, a także oferują karty kredytowe.

Kredyty na małą kwotę jako przynęta na nowego klienta

Tani kredyt krótkoterminowy banki wykorzystują często jako materiał promocyjny przyciągający nowych klientów, albo premiujący tych, którzy są ich klientami i korzystają z innych produktów finansowych. Często, aby uzyskać szybką gotówkę na dowolny cel, instytucje finansowe od nowych klientów oczekują założenia rachunku bankowego, a stałym klientom proponują przy okazji inne oferty. Oczywiście w zamian kredytobiorca taki dostanie gwarancję uproszczonych procedur weryfikacyjnych i gotówkę niemal natychmiast po złożeniu wniosku. Warto też wspomnieć, że jest to kredyt nisko oprocentowany i pomimo, iż przyznawane pieniądze nie są zbyt duże, to mimo wszystko odsetki są niższe niż w innych produktach tego typu dostępnych na rynku.
Pomimo, że krótkoterminowe pożyczki mają swoje zalety, to nie wolno zapominać, że są to zadłużenia, które należy spłacić i które na pewien czas obciążają domowy budżet. Decyzji o kredytach krótkoterminowych lepiej nie podejmować lekkomyślnie, a w oparciu o przekalkulowane możliwości finansowe. Zaciągnięcie kolejnego nawet niewielkiego zobowiązania może mieć swoje konsekwencje, szczególnie jeśli posiadamy już kilka innych zadłużeń.

Data publikacji: 2016-03-09

Przeczytaj także: https://www.finansoland.pl/poradnik/kredyt-pozyczka-na-dowod-osobisty-jest-taka.html

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje