Kredyt gotówkowy na korzystnych warunkach

Kredyt gotówkowy na korzystnych warunkach

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób możesz zaciągnąć kredyt gotówkowy, by na pewno okazał się on dla Ciebie wyjątkowo korzystny? Okazuje się, że nie należy skupiać się wyłącznie na jak najniższych kosztach. Ponieważ w ten sposób możemy przegapić wiele ciekawych udogodnień. Zobacz w takim razie na co najlepiej jest zwracać uwagę, by być zadowolonym z oferty.

Wszystkie koszty kredytowe

Na pewno w pierwszej kolejności będziemy zwracać uwagę na to, czy kredyt jest tani, czy jednak bardzo dużo na nim przepłacimy. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, że każdy chce pożyczyć taką samą kwotę, ale później oddać jak najmniej. W takich okolicznościach powinniśmy dokładnie dowiedzieć się z jakimi kosztami mamy do czynienia.

Na pewno nie należy zwracać uwagi wyłącznie na oprocentowanie. Często placówki bankowe proponują jak najniższe oprocentowanie, ale w zamian jednocześnie dorzucają koszty w postaci innych opłat. Dlatego powinniśmy koniecznie zwracać uwagę na wszelkie koszty, a nie tylko na naliczone odsetki. Ponieważ możemy spotkać się z bardzo dużym rozczarowaniem.

Wśród kosztów wymienia się nie tylko oprocentowanie kapitałowe, ale również opłatę przygotowawczą, prowizję, czy też ubezpieczenie. Jeżeli bank oczekuje od nas również założenia konta bankowego, to jednocześnie musimy liczyć się jeszcze z tym, że przyjdzie nam zapłacić za utrzymanie konta bankowego. Warto mieć to na uwadze, ponieważ koszty kredytowe rzeczywiście mogą wzrosnąć o kilkanaście złotych w skali miesiąca. Najbezpieczniej będzie, jeżeli zwrócimy uwagę na RRSO, czyli Roczną Rzeczywistą Stopę Oprocentowania, a nie tylko na oprocentowanie nominalne.

Maksymalna kwota kredytu oraz okres spłaty

Jeżeli jesteśmy zainteresowani zdecydowanie większą kwotą kredytu gotówkowego, to jednocześnie powinniśmy poszukać banku, który nie będzie robił problemu z udzieleniem takiego wsparcia. Ponieważ może się okazać, że będziemy chcieli pożyczyć ponad 100 tys. złotych w ramach kredytu gotówkowego, a w naszym banku maksymalna kwota o jaką możemy się ubiegać, wynosi zaledwie 20 tys. złotych.
W przypadku naprawdę większych sum, powinniśmy koniecznie zwracać uwagę także na to, czy będziemy mogli rozłożyć taką spłatę na dogodne raty. Im więcej, tym lepiej dla nas, ponieważ kwota miesięcznej raty, nie będzie aż tak mocno obciążała domowego budżetu.

Wakacje kredytowe

Mając zaciągnięty kredyt gotówkowy na zdecydowanie dłuższy okres czasu, powinniśmy spojrzeć na jeszcze inne dodatkowe udogodnienia, które są związane z tym tematem. Mowa jest przede wszystkim o wakacjach kredytowych lub też innych opcjach związanych z przesunięciem terminu spłaty. Mianowicie w sytuacji, kiedy wyskoczą nam różne niespodziewane wydatki, z którymi będziemy musieli się uporać, nie będziemy się martwili o to, że nie wystarczy nam funduszy na spłatę kolejnej raty. Wystarczy, że skorzystamy z wakacji kredytowych, czyli zawiesimy spłatę na jakiś czas. Przy kolejnych ratach nie będzie już takiego problemu z funduszami.

Pomocne Biuro Obsługi Klienta

Koniecznie sprawdź również, czy w każdej chwili możesz liczyć na wsparcie ze strony Biura Obsługi Klienta. Możesz to już przetestować na samym początku. Wystarczy, że będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości, a konsultanci po drugiej stronie telefonu odpowiedzą na nie bardzo rzetelnie i w sposób dla Ciebie jasny. Jeżeli wiesz, że w każdej chwili możesz liczyć na wsparcie ze strony profesjonalnej obsługi, to również w chwili, kiedy pojawią się jakiekolwiek problemy ze spłatą, także będziesz mógł się do nich zwrócić o pomoc.

Plan awaryjny

Sprawdź, w jaki sposób konkretna placówka zaopatruje się na wszelkie problemy ze spłatą Twojego kredytu. Warto mieć taki plan awaryjny w zanadrzu, szczególnie jeżeli zaciągamy bardzo dużą kwotę na długi okres czasu. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy za pięć lat nie pojawią się jakieś problemy ze spłatą w wyniku choroby, utraty pracy, czy też innych wydatków. Często placówki bankowe już na samym początku proponują nam wykupienie odpowiedniego ubezpieczenia. Dzięki takiej polisie w niespodziewanych przypadkach, nie będziemy musieli się właśnie martwić o spłatę swojego zobowiązania.

Gdy już podsumujemy te wszystkie elementy, to na pewno jednocześnie będziemy mogli bez problemu stwierdzić, że przy rozpatrywaniu ofert, spojrzymy na nie zdecydowanie szerzej.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje