Już teraz u niektórych ubezpieczycieli masz możliwość wykupu OC online. Jak to działa?

ubezpieczenie onlineKażdy właściciel pojazdu mechanicznego jest zobowiązany przez przepisy prawne do zakupu ubezpieczenia OC. Musi to zrobić nie później niż z chwilą wprowadzenia danego samochodu do ruchu drogowego. Dodatkowo każdy pojazd, który jest zarejestrowany, a nie jeździ również musi posiadać ważne OC, choć od tego przepisu są wyjątki. Czasami jednak zdarza się, że polisa jest kupowana na ostatnią chwilę, warto wtedy skorzystać z możliwości ubezpieczenia OC online.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest bardzo ważne i nie tylko dlatego, że tak nakazują przepisy prawa. Jego głównym celem jest zabezpieczenie roszczeń osób trzecich w chwili wyrządzenia im szkody. Każdy sprawca wypadku gdyby nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC musiałby w ramach własnych możliwości finansowych naprawić wyrządzoną szkodę. Często to nie tylko koszt naprawy samochodu, ale też rekompensata uszczerbku na zdrowiu, na którą bardzo wielu osób po prostu nie stać. Właśnie kwestia wysokich kosztów oraz rosnąca ilość wypadków była przesłanką dla prawodawców do wprowadzenia obowiązku ubezpieczeń dla właścicieli pojazdów.

Szybkie wykupienie ubezpieczenia OC online

Jednak wiele kierowców nie pamięta o ubezpieczeniu pojazdu na czas lub w ogóle ignoruje ten nakaz, nie do końca zdając sobie sprawę z konsekwencji. Kary za brak ważnej polisy OC są bardzo dotkliwe a nałożyć je może kilka instytucji. Każdy pojazd poruszający się po drodze może zostać skontrolowany przez policję, organy celne, straż graniczną, inspekcję transportu drogowego, organy uprawnione do kontrolowania ruchu drogowego czy prowadzące rejestrację pojazdów. Ponadto ważność OC mogą sprawdzić również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, a także Inspekcja Ochrony Środowiska. Dodatkowo informacje o posiadanej polisie OC są umieszczane w centralnej ewidencji pojazdów i kierowców do której ma dostęp każdy urzędnik.

Jak widać brak ważnej polisy jest widoczne jak na dłoni i wcale nie łatwo ukryć ten fakt przed organami kontroli. Co jednak zrobić w sytuacji gdy do końca terminu jest tuż, tuż a brakuje czasu by osobiście udać się do towarzystwa ubezpieczeniowego by podpisać umowę? Coraz więcej firm wychodzi naprzeciw potrzebom właścicieli pojazdów i umożliwia im wybór polisy OC online. Na stronie ubezpieczyciela można obliczyć składkę oraz zamówić stosowne ubezpieczenie, jeżeli potrzebujesz więcej szczegółów na ten temat znaleźć je możesz na https://www.lu.pl/

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje