Jak zdobyć pieniądze na swoje pierwsze mieszkanie?

Mieszkania w Polsce są bardzo drogie jeśli porównamy ich ceny do możliwości nabywczych przeciętnych obywateli. W szczególnie trudnej sytuacji są osoby młode, które pragną się usamodzielnić i pójść na swoje.

Własne mieszkanie za gotówkę to rzadkość

Mało kogo stać dzisiaj na zakup mieszkania bez kredytu. Z kolei aby dostać kredyt trzeba mieć odpowiednio wysokie i stabilne dochody. Młodzi często pracują na umowach cywilnoprawnych albo mają oficjalnie zaniżane wynagrodzenie co przekreśla ich szansę na kredyt. Co takie osoby mogą zrobić? Wyjść jest kilka. Można na kilka lat wyjechać do pracy za granicę. Dwie pracowite osoby z pewnością dadzą radę w kilka lat odłożyć na małe mieszkanie. Można też poszukać lepiej płatnej pracy w Polsce ale już jest trudniejsze zadania. Jeśli zarobki są niezbyt wysokie pozostaje systematycznie odkładać na mieszkanie ale to może zająć nawet 10 lat. Lepiej więc nieco obniżyć swoje wymagania. Można kupić mieszkanie mniejsze od potrzeb, położone na parterze czy ostatnim piętrze albo mieszkanie do generalnego remontu bo takie lokale są tańsze.

Może inna lokalizacja?

Wreszcie warto zmienić lokalizację bloków na tańszą czyli zwykle na peryferiach miast. Jeśli młodzie ludzie mają więcej niż połowę potrzebnej kwoty mogą wesprzeć się pożyczką gotówkową. Jest ona co prawda droższa od kredytu hipotecznego ale łatwiej dostępna i z reguły krócej się ją spłaca.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje