Jak wybrać najlepszy kredyt?

Jak wybrać najlepszy kredyt?Szeroki wybór ofert kredytowych może budzić spory dylemat, dzisiaj podpowiemy jak wybrać najdogodniejszą z nich. Niestety, zazwyczaj wszelkie reklamy kredytów, nie uwzględniają najważniejszych informacji o samej ofercie. Można bez końca słuchać o minimum formalności, możliwości regulacji warunków umowy lub o świetnej jakości obsługi klienta. Jednakże, wszystkie wyżej wymienione zalety mają się nijak do samej oferty pożyczki lub kredytu. Czym więc należy się kierować dokonując wyboru najlepszej oferty?

Po pierwsze: najważniejszą cechą z punktu widzenia kredytobiorcy jest ogólna cena kredytu. Na samą cenę składają się dwa czynniki: oprocentowanie oraz prowizja. Dopiero zestawienie ze sobą tych dwóch wartości, pokazuje ile naprawdę zapłacimy za pożyczkę.

Po drugie: warto zwrócić uwagę na różne ukryte opłaty. Niektóre banki oferują kredyt na korzystnych warunkach, jednak skorzystanie z oferty jest możliwe tylko przy wykonaniu dodatkowych czynności, takich jak otworzenie konta osobistego w danym banku.

Po trzecie: należy odpowiednio określić ramy czasowe, w których umowa będzie obowiązywać. Pamiętajmy, że dłuższy okres trwania umowy oznacza mniejszą ratę, ale też będziemy dłużej spłacać zadłużenie.

Jeżeli pomimo naszych wskazówek, podjęcie odpowiedniego wyboru nie stało się łatwiejsze, zawsze mogą Państwo rozważyć skorzystanie z usług doradcy kredytowego.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje