Jak uniknąć wpisu do BIG?

jak uniknąć wpisu do big?Wiele osób zastanawia się, jak w ogóle można trafić do Biura Informacji Gospodarczej i czy można tego uniknąć. Oczywiście, że można, ponieważ nie każdy tam trafia i nie za wszystko. Przede wszystkim warto wiedzieć, czym jest ów Big. To informacja dla wszystkich placówek, które udzielają kredytów czy umów na abonament, czy dana osoba jest rzetelna i czy warto podpisywać z nią umowę. To nie znaczy, ze jak kogoś nie ma wbito jest super rzetelny. To tylko oznacza, że nie ma zadłużenia, ponieważ tylko wtedy można tam trafić. Nie za samo zadłużenie, lecz za niespłacanie zobowiązań.

Nie musi być to pożyczka czy kredyt, ponieważ to nie jest powód, by znaleźć się wśród nierzetelnych osób. Wystarczy nie płacić rat lub nie opłacać rachunków. Zwykle jest to przez jakiś czas i uparcie nie reagować na ponaglenia oraz groźby o wpisie. Firmy naprawdę rzadko wpisują do BIG ludzi bez uprzedniego poinformowania o tym zamiarze.

Jak nie trafić do BIG?

Dlatego, by nie znaleźć się w niepożądanym miejscu, wystarczy płacić zobowiązania i próbować dogadać się. Nawet, jeśli z czymś zalegamy i dostajemy informację, że będziemy w Big, należy spłacić dług lub przynajmniej zacząć płacić i podpisać ugodę z dłużnikiem, by nie trafić do BIG.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje