Gdzie najchętniej zakładamy konta bankowe?

konta-bankoweOd 2009 roku nie widać żadnych zmian, jeżeli chodzi o ilość założonych kont w bankach. Nadal ten odsetek utrzymuje się na poziomie 77% dorosłego społeczeństwa. Natomiast właścicieli osobistych rachunków w wieku 15-17 lat jest niecałe 10%. Niższy odsetek posiadaczy kont bankowych w porównaniu do ich rzeczywistej liczby bierze się z tego, że osoby w wieku 25-39 lat posiadają więcej niż jeden rachunek.

 

Kont bankowych na pewno będzie przebywać. Progres nie będzie jednak  brać się z rosnącej liczby właścicieli, ale raczej dlatego, że osób starszych wybierających tradycyjną gotówkę będzie coraz mniej. Ponadto jedna osoba z racji potrzeb finansowych będzie zakładać dodatkowe konta bankowe. Są oni zmuszeni do tego kroku, chociażby dlatego żeby wziąć kredyt lub pożyczkę w innym banku.

Najwięcej Polaków, bo aż 27%, posiada konta bankowe w PKO Banku Polskim. Długo za tym bankiem na liście z wynikiem 13% właścicieli znajduje się Bank Pekao S.A. Zanim zaraz znajduje się ING Bank Śląski (11%). Do dość wysokiej rangi przyczynili się młodzi ludzie, którzy zaufali takim placówkom jak BZ WBK czy banki spółdzielcze (po 9%) oraz bank internetowy mBank (6%). Na liście powyżej 2% znalazły się jeszcze banki: Millennium Bank (4%), Alior Bank (3%) czy też Bank BGŻ (3%). Pozostałe miejsca zajęły między innymi Bank BPH, Genin Bank, Credit Agricole, Bank Pocztowy lub Multi Bank.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje