Fundusze akcji zagranicznych

akcje-zagranicznePolacy coraz chętniej pomnażają swoje oszczędności na funduszach inwestycyjnych. Rośnie również w tym kierunku ich świadomość. Dlatego też wzrasta zainteresowanie nie tylko rodzimymi funduszami inwestycyjnymi, ale także oferowanymi na rynku zagranicznym.

Inwestowanie w fundusze zagraniczne jest bardzo podobne do zarządzania polskimi funduszami. Również tutaj inwestorzy chcą osiągnąć ten sam cel: zdobyć jak największy zysk bądź stabilny wzrost swoich oszczędności. Ponadto inwestowanie w fundusze zagraniczne można chronić swoje oszczędności przez inflacją.

Istnieją pewne zalety oraz kwestie, które trzeba mieć na uwadze inwestując na międzynarodowym rynku. Niewątpliwie ogromną zaletą jest możliwość inwestycji nawet w najbardziej egzotycznych krajach. Chociażby przez fundusz HSBC GIF Taiwan. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ zwykle hossa lub bessa nie pojawiają się jednocześnie na całym świecie. Gdy na polskim runku funduszy inwestycyjnych przyjdzie bessa, wtedy można poszukać poza jego granicami funduszy zagranicznych, w których można spodziewać się lub już jest hossa.

Nauka inwestowania w fundusze zagraniczne, poszerza się o konwertowanie walut. Mianowicie aktywa notowane są w konkretnej walucie. Trzeba dokładnie zobaczyć jaki jest jej kurs w stosunku do polskiej waluty.

Pewnym utrudnieniem dla polskiego klienta może być dużo wyższy próg pierwszej wpłaty. W przypadku funduszy inwestycyjnych w Polsce, są to raczej symboliczne kwoty, rzadko kiedy przekraczające 100-200 złotych, tak inwestując w fundusze na rynku zagranicznym, trzeba się liczyć z opłatami rzędu kilku tysięcy złotych. Nie każdego zatem może stać na wejście do inwestycji w fundusze zagraniczne.

Jeszcze jednym problemem może być odprowadzanie podatku we własnym zakresie. Pośrednicy oferujący fundusze zagraniczne obecnie nie mają obowiązku płacenia podatków za zyski swoich klientów.

Nie zmienia to jednak faktu, że zainteresowanie funduszami zagranicznymi jest coraz większe. Mówią o tym jasno statystyki, które pokazują, że już w 2012 roku wartość aktywów na rynku międzynarodowym wyniosła 6,8 mld złotych.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje