Firmy pożyczkowe udzielają szybkie pożyczki bez BIK

Biuro Informacji Kredytowej jest instytucją, która powstała na skutek ochrony konsumentów przed zadłużeniami, i tym samym banki przed nierzetelnymi klientami, którzy z racji swoich zaległości, nie są w stanie spłacić kolejnego kredytu. Z BIK-iem ścisłą współpracę ma nawiązaną nie tylko każdy bank, ale również Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe.

kredyt bez biku

Zanim wymienione placówki dokonają weryfikacji klienta, sprawdzą jego zdolność kredytową, a także dopasują do jego preferencji indywidualną ofertę, rzeczywiście może minąć trochę czasu. A dla klienta liczy się każdy dzień. Szczególnie takiego, któremu bardzo zależy na szybkich decyzjach i tym samym na szybkiej gotówce. Chyba nie ma zatem co ukrywać, że taki wymarzony produkt jest dostępny w firmach pożyczkowych. Bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej. Bez zbędnego marnotrawienia czasu, pieniądze przyznawane są niemalże od ręki.

Wszystko przez Komisję Nadzoru Finansowego

Jeśli klienci, którzy mają pewne zachwiania w historii kredytowej i doskonale wiedzą, iż nie mają żadnych szans na otrzymanie kredytu z banku, mogą poniekąd taką sytuację zawdzięczać Komisji Nadzoru Finansowego. To właśnie ta instytucja przyczyniła się do wprowadzenia artykułu 105 ustępu 4  ustawy o Prawie Bankowym z dnia 19 sierpnia 1997 roku.
Według tego przepisu wszystkie banki muszą weryfikować każdego klienta, który składa wniosek kredytowy. Dzięki temu mają pewność, czy klient jest wypłacalny, czy nie. Oczywiście jeśli w ogóle jego dane widnieją w Biurze Informacji Kredytowej. Ponieważ może ubiegać się o wsparcie finansowe po raz pierwszy.

knf

Wyjątkiem są tutaj firmy pożyczkowe, które nie muszą wywiązywać się z tego obowiązku. A już na pewno, nie mają narzuconych tak rygorystycznych przepisów co do weryfikacji klienta i ustalania odpowiedzi pozytywnej lub negatywnej. Do jednej z firm, która zdecydowała się jednak na współpracę z BIK-iem jest Wonga. Pozostałe zaś najczęściej korzystają ze wsparcia Krajowego Rejestru Dłużników, lub też Biura Informacji Kredytowej.

Szybkie kredyty bez BIKu

szybkie pożyczanie

Już wiemy, że firmy pożyczkowe nie interesują się za bardzo współpracą z Biurem Informacji Kredytowej, chociaż rzeczywiście ku temu cały czas mają zapalone zielone światło. Ale to wcale nie oznacza, że pożyczają swoje pieniądze obojętnie komu. Wręcz przeciwnie, również muszą ocenić stopień ryzyka inwestycyjnego. Dlatego możemy spodziewać się, że nasze dane będą sprawdzone w KRD lub BIG-u.
Niektóre osoby, mimo posiadanych długów, które nie są do końca regularnie spłacane i tak mają szansę na otrzymanie pożyczki. Wszystko zależy od indywidualnej decyzji klienta.

Ostatni wpis [Aktualizacja: 18.11.2015]:

Komentarze

  • Roman 2015-11-18 19:21 Ocenił(a) na: 5,0

    A co myślicie o firmie kokos.pl?

  • Anka 2015-11-18 22:58 Ocenił(a) na: 5,0

    W kokos raczej nie dostaniesz pożyczki jak jesteś zadłużonych. Owszem oprocentowanie i terminy spłaty są o wiele bardziej korzystne niż w firmach parabankowych, ale musisz zbudzić zaufanie i mieć podstawy do uzyskania i gładkiej spłaty takiej pożyczki.

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje