Czy warto skorzystać z firmy pożyczkowej przez internet?

firmy pożyczkoweFirmy pożyczkowe mnożą się i coraz częściej i więcej z nich reklamuje się w mediach. Co kryje się za ich ofertą? Oferty takich firm charakteryzują się szybkością i brakiem formalności, trzeba jednak za to zapłacić. Czy kredyty bankowe nie są już tak atrakcyjne?

Jeżeli coś jest szybkie i łatwe to na rynku finansowym jest co najmniej podejrzane. W tym wypadku jest to koszt pożyczki. O ile oprocentowanie pożyczanej kwoty może nie być kwotą zawrotną to inaczej sprawa wygląda w przypadku dodatkowych opłat takich jak ubezpieczenie (nikt raczej nie informuje to możliwość rezygnacji z niego), opłaty przygotowawcze czy koszt obsługi (na przykład w przypadku odbioru rat w domu klienta).

Podliczając wszystkie koszty okazuje się, że pożyczka jest dość droga. Czy trzeba od razu rezygnować?

Odpowiedź wydaje się jednoznaczna, ale taka nie jest, ponieważ to zależy. Jeżeli potrzebujemy pieniędzy na krótki okres taki jak kilka do kilkunastu dni, to możemy skorzystać z przysługującego nam prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

Warunkiem takiego odstąpienia jest zawarcie umowy poza siedzibą, lokalem w którym działa firma. W przypadku firm pożyczkowych zazwyczaj do podpisania umowy dochodzi w domu klienta za pośrednictwem przedstawiciela czy też doradcy takiej firmy. W takim przypadku mamy możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia bez podania przyczyny.

Wystarczy dostarczyć do pożyczkodawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy. W takim przypadku oddajemy tylko pożyczoną kwotę bez żadnych odsetek czy też kosztów. Warto jedna zwrócić uwagę na zapisy zawarte umowie. Może się bowiem zdarzyć, że po złożeniu oświadczenia pożyczkodawca daje nam dodatkowy czas na zwrot otrzymanej kwoty. Decydując się na taki ruch przed podpisaniem umowy powinniśmy mieć pewność, że po odstąpieniu od niej w ciągu 14 dni będziemy dysponować pożyczoną kwotą, aby móc ją zwrócić.

Brak zwrotu może mieć poważne konsekwencje. Jeżeli natomiast nie odstąpimy od umowy w ciągu 14 dni to pozostaje nam spłacać pożyczkę wraz z wszystkimi kosztami na warunkach zawartej w umowie.

Więcej o chwilówkach https://www.finansoland.pl/poradnik/co-to-jest-pozyczka-bez-baz-jaka-najlepsza.html

Data publikacji: 11.04.2016

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje