Drukarka finansowa zostanie zastąpiona przez tablet fiskalny?

Innowacyjnym urządzeniem, który ma ułatwić życie przedsiębiorcom, w projektach spółki Innova jest tablet fiskalny. Dzięki urządzeniu mobilnemu, zdecydowanie łatwiejsze będzie zarządzanie centrum logistycznym, jak i również przyjmowanie płatności kartą. Jednocześnie ma spełniać on podstawowe funkcje drukarki fiskalnej. Jeśli projekt zakończy się sukcesem, wtedy polscy przedsiębiorcy będą mogli kupować tablety fiskalne już w połowie 2016 roku. Na projekt przeznaczone jest ponad 4 milionów złotych.

Michał Pawłowski, wiceprezes zarządu Innova SA, tłumaczy, że – „Tablet fiskalny jest urządzeniem innowacyjnym pod wieloma względami. Ważne są względy technologiczne. Jest to urządzenie, które łączy kilka światów, które do tej pory nie były przez nikogo połączone, a to dlatego, że są to światy ściśle certyfikowane.”

Tablet oczywiście w pierwszej kolejności pozostanie tabletem, na którym można instalować oprogramowania lub przydatne aplikacje. Ale nie tylko. Oprócz tego, właściciel tabletu fiskalnego i jednocześnie przedsiębiorca, będzie mógł z niego korzystać jak z drukarki fiskalnej. Poza tym możliwe będzie tworzenie kopii rachunków, czy też skanowanie kodów kreskowych. Klient przy pomocy tabletu fiskalnego, będzie mógł także dokonać płatności kartą.

Na pewno z innowacyjnego urządzenia skorzystają przedsiębiorcy, których główną działalnością jest sprzedaż produktów. Jednocześnie normalnie posługują się przynajmniej dwoma urządzeniami, takimi jak terminal płatniczy, oraz drukarka finansowa. Warto przypomnieć, że każde takie urządzenie musi wyróżniać się odpowiednim certyfikatem.
Oprócz tego, że korzystanie z tabletu fiskalnego uprości sprzedaż polskim przedsiębiorcom, to jeszcze dodatkowo, urządzenie będzie spełniało wszystkie wymogi stawiane przez polskie prawo. Raczej nie będzie żadnego problemu z nauką obsługi urządzenia. Jak każde inne urządzenie mobilne, jest zaprojektowane w taki sposób, by posługiwać się nim w sposób intuicyjny.

Spółka Innova zapowiada, że tablety fiskalne, wejdą na rynek w kilku wersjach, pasujących do poszczególnych branż. Nie jest to urządzenie, które wzbudzi kompletny szok wśród przedsiębiorców. Ponieważ wielu z nich wykazało już wstępne zainteresowanie produktem.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje