Darmowe przelewy międzynarodowe?

przelewy międzynarodoweSerwis valuto.com, który działa w branży pozabankowej, może okazać się poważną konkurencją dla banków oferujących przelewy zagraniczne, jednocześnie na nich mocno zarabiając. Nowy gracz nie tylko oferuje bezpłatne przelewy pomiędzy 20 krajami w Europie, ale jednocześnie między nadawcą, a odbiorcą pieniądze mają iść zaledwie kilka sekund.

Nie ma co ukrywać, że konsumenci wręcz nie lubią przelewów zagranicznych wiążących się z przewalutowaniem, ponieważ wiążą się one z bardzo wysokimi prowizjami. Niektóre przelewy kosztują nas kilkanaście euro lub funtów. Ale jeżeli przeliczymy te pieniądze na polskie złotówki, to wyjdą nam całkiem spore sumy. A co jeżeli takich przelewów chcemy wykonać kilka lub kilkanaście w ciągu jednego roku?

Jeśli nie banki, to co?

Przesyłaniem i jednocześnie przewalutowaniem zajmują się jednostki pozabankowe. Do nich zalicza się chociażby słynny Western Union, zajmujący się przekazami pieniężnymi, jak i również międzynarodowy MoneyGram. Ale niestety korzystając z usług tego serwisu również trzeba nastawić się na to, że zapłacimy prowizję. Nawet jeśli korzystamy z kart przepłaconych, wtedy za wypłatę z bankomatu musimy uiścić pewną sumę.

Całkiem niezłe rozwiązania próbują wprowadzać niektóre banki takie jak Citi Handlowy, czy też Bank Smart. Pierwszy z nich posiada w swojej ofercie darmowe przelewy międzynarodowe, ale wyłącznie pod warunkiem, jeśli zarówno nadawca, jak i odbiorca posiadają konto w tym samym banku, czyli oczywiście w Citi Handlowym. Wtedy za przelewy nie zapłacimy nawet do Singapuru, czy też Indii.
Innym rozwiązaniem może być konto walutowe założone w Smart Banku. Właściciel takiego konta posiada odpowiednio dobrane przez siebie subkonta w konkretnych walutach, które go interesują. W ten sposób otrzymując na przykład wypłatę w obcej walucie, może je przelać na subkonto złotówkowe, nie tracąc na tej operacji zbyt wiele. Nie ma najmniejszego problemu z tym, żeby pieniądze wypłacić w każdym bankomacie.

Innowacyjny serwis valuto.com

Taki system, nie tylko błyskawicznego przesyłu pieniędzy z kraju do kraju, ale przede wszystkim darmowego, w Polsce będzie całkowitą nowością. Okazuje się, że w świecie takie systemy już działały. A nawet w Polsce swego czasu działał Blue Cash na bardzo zbliżonych zasadach.
Valuto.com rzeczywiście ma być serwisem międzynarodowym, ponieważ dzięki niemu użytkownicy będą mogli mieć swoje konta, na które bez problemu pieniądze będą mogły być przelewane. Finanse z konta na konto będą szły zaledwie kilka sekund. Następnie odbiorca, który chce realnie wypłacić gotówkę, będzie zmuszony do wypłacenia jej z konta valuto.com na swój rachunek osobisty. W tym przypadku bardzo możliwe będzie, że czas oczekiwania na pieniądze na rachunku może być nieco dłuższy.

alternatywa banki z prowizją

Ale to jeszcze nie wszystko. Jeśli chcemy wymienić euro lub funty na polskie złotówki, to jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy tylko pogodzić się z niewielką prowizją wynoszącą zaledwie 0,2% sumy. Oczywiście nie trzeba też się zamartwiać zaniżonymi lub zawyżonymi kursami walut.

Jeśli teoretycznie przelewy między użytkownikami kont valuto.com mają być darmowe, to na czym tak naprawdę serwis ma zarabiać? Okazuje się, niewielkie prowizje naliczane są przy innych czynnościach. Do nich zalicza się między innymi wypłacenie pieniędzy z serwisu na rachunek bankowy. W Polsce za taką operację zapłacimy 1,50 zł. Natomiast wypłacając pieniądze w Niemczech, będziemy musieli się pogodzić z utratą 2,50 euro. Zapłacimy również za przelewy, które dokonujemy do niezarejestrowanych w serwisie osób.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje