Darmowa pożyczka – promocja, czy chwyt marketingowy?

Czy pożyczanie pieniędzy bez kosztów kredytowych jest możliwe? Brzmi to dość fantastycznie i wydaje się niemożliwe. Banki, kasy oszczędnościowo-kredytowe, firmy pozabankowe, czyli wszystkie instytucje udzielające pożyczek też muszą zarabiać, nie działają charytatywnie, lecz komercyjnie i oczekują zysku. Jednak firmy pozabankowe często proponują promocje „pierwsza pożyczka za darmo”. Ma to na celu głównie zainteresowanie ofertą nowe osoby. Tak chwytliwe hasło ma szansę przynieść firmie nowych, lojalnych klientów albo odebranie ich konkurencji, w tym bankom. Czy każdy może skorzystać z bezpłatnej pożyczki gotówkowej? Jakie warunki trzeba spełnić, aby ją otrzymać?

Tylko dla nowych klientów

Pożyczki pozabankowe są usługą, która w ciągu ostatnich kilku lat dynamicznie się rozwija i cieszy się rosnącą popularnością. Firmy pozabankowe udzielają pożyczek bez zaświadczeń na krótki czas, co sprawia że są wygodniejsze dla wielu klientów. Poza czasem, ich wielką zaletą jest prosty sposób ubiegania się o nią oraz otrzymania pieniędzy, zwłaszcza w porównaniu z kredytem bankowym, którego otrzymanie jest czasochłonne i wymaga rozbudowanej dokumentacji.

Pożyczkodawca spoza sektora bankowego nie musi sprawdzać historii finansowej klienta w BIK, zanim wyda decyzję o przyznaniu lub nie przyznaniu pożyczki. Dodatkowo nie jest konieczne wyliczanie przez firmy zdolności kredytowej klienta, mimo że podstawowe wyliczenia potrafi przeprowadzić używany przez nie system komputerowy.
Dzięki takim uproszczeniom proces przyznania i wypłaty pieniędzy może zająć nie więcej, niż kilkanaście minut, od momentu złożenia wniosku o szybką pożyczkę pozabankową. Co więcej, w wielu firmach pozabankowych można skorzystać z promocji o nazwie – pierwsza pożyczka za darmo.
Jest to promocja kierowana głównie do osób, które wcześniej nie miały styczności z ofertą firmy pożyczkowej i nie korzystały z jej usług. Tak dobra oferta ma do tego zachęcić.

Co trzeba zrobić, żeby otrzymać darmową pożyczkę?

Tylko nowi klienci mogą liczyć na darmową pożyczkę w firmie pozabankowej. Jeżeli nie zaciągali oni wcześniej żadnych zobowiązań w danej placówce, wtedy mają szanse na otrzymanie korzystnej propozycji. Wiąże się to z chęcią firm pożyczkowych do promowania swojej działalności. Im lepsza promocja na starcie, tym więcej klientów mogą przyciągnąć.

Aby uzyskać pożyczkę, klient musi spełnić wymagania, które przed pożyczkobiorcami stawia dana firma pożyczkowa. Przede wszystkim klientem musi być osoba, która ukończyła już 18 lat, mająca pełną zdolność do czynności prawnych. W niektórych firmach limit wiekowy wynosi od 20 do 60 lat, ponieważ nie każda firma chce pożyczkowa osoby zbyt młode lub znajdujące się w zbyt podeszłym wieku.
Jeżeli spełnia się podstawowe wymagania, wtedy można przejść do wypełniania wniosku, w zależności od wygody – online lub tradycyjnie. Musi być on wypełniony w całości, bez luk. Jedną z istotnych informacji, które trzeba podać we wniosku jest wysokość miesięcznych dochodów. Nie można zafałszowywać tej informacji i nie można ukryć posiadanych już zobowiązań finansowych, ponieważ są one składane pod odpowiedzialnością karną. Jeśli okażą się kłamstwem, klient może ponieść poważne konsekwencje.
Informacje złożone przez pożyczkobiorcę oraz ewentualne niezbędne dokumenty, np. dowód, stanowią podstawę wydania decyzji pożyczkowej przez firmę pożyczkową. Po zweryfikowaniu wiarygodności przedstawionych przez klienta informacji oraz jego tożsamości zapada decyzja o wypłaceniu pożyczki. Zanim nastąpi przelanie pełnej kwoty na jego konto bankowe, niezbędne jest przelanie symbolicznej sumy 1 grosza, przez klienta na rachunek firmy pozabankowej. Ma to potwierdzić numer jego rachunku, aby nie doszło do błędu.

Data publikacji: 10/12/2015

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje