Darmowa pożyczka – na co zwrócić uwagę?

Darmowa pożyczka na co zwrócić uwagę

Interesują Cię darmowe pożyczki? Na pewno warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Dzięki nim będziesz się mógł przekonać, czy rzeczywiście promocyjna oferta będzie dla Ciebie korzystna, czy też nie.

Kwota darmowej pożyczki i termin spłaty

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na to, w ogóle z jakimi warunkami będziemy mieli do czynienia, jeżeli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty. Każda firma jest w stanie nam zaproponować pożyczkę na zupełnie innych warunkach. Najczęściej jednak średnia kwota, jaką możemy pożyczyć za pierwszym razem wynosi około 1000- 1500 złotych. Natomiast okres spłaty wynosi 30 dni. Oczywiście istnieje wiele wyjątków od tej reguły. Na przykład w serwisie Wonga z powodzeniem możemy wnioskować o pożyczkę z okresem spłaty wynoszącym do 60 dni.

Ile potrzebujemy?

Należy pamiętać, że nawet jeżeli w jakiejś firmie możemy za darmo pożyczyć 3tys. złotych, to wcale nie oznacza, że koniecznie musimy skorzystać z tej oferty. Ponieważ musimy sobie odpowiedzieć jeszcze na bardzo ważne pytania. Przede wszystkim, ile potrzebujemy pieniędzy, a także jaką kwotę jesteśmy w stanie oddać po tak krótkim czasie. Dlaczego jest to tak istotne? Okazuje się, że jeżeli tylko spóźnimy się ze spłatą pożyczki w terminie, to niestety będzie nas czekać niemiła niespodzianka w postaci dodatkowych kosztów. Do nich zaliczają się przede wszystkim koszty nieterminowości. Ale jak wiadomo, terminowa spłata jest warunkiem uzyskania promocyjnej pożyczki. W związku z czym, już jeden dzień po upłynięciu terminu, możemy oczekiwać naliczenia standardowych opłat i prowizji.

Pożyczka odnawialna

Jeżeli mamy do czynienia z pożyczką odnawialną, warto odpowiedzieć sobie również na pytanie, czy w ofercie nie ma tak zwanego żadnego haczyka. Chodzi tutaj przede wszystkim o podpisanie umowy, która jednocześnie zobowiąże nas do korzystania z pożyczki w sposób odnawialny. Może się to okazać dla nas bardzo kłopotliwe. Oczywiście nie każda pożyczka odnawialna zmusza nas do zaciągnięcia pożyczki zaraz po spłacie ówczesnego zobowiązania. Ale w związku z udzieleniem takiego limitu kredytowego, może być naliczana prowizja, z którą będziemy musieli się po prostu uporać.

Jeżeli poszukujemy dla siebie najkorzystniejszej darmowej pożyczki, to świetnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z tak zwanych rankingów pożyczek pozabankowych. Ponieważ właśnie w takich zestawieniach znajdują się sprawdzone oferty, którym możemy w pełni zaufać.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje