Czy warto korzystać z przelewów GIRO?

Czy warto korzystać z przelewów GIRO

Pewnie przeglądając niejednokrotnie oferty serwisów pożyczkowych, miałeś okazję by zetknąć się z pojęciem przelewów GIRO, a dokładniej z czekami GIRO. Jeżeli zastanawiasz się właśnie czym wyróżnia się ta forma wypłaty pieniędzy, to właśnie jest najlepsze miejsce, by się dowiedzieć na ten temat nieco więcej.

GIRO dla osób bez konta bankowego

Okazuje się, że nie każdy, kto chce się ubiegać o pożyczkę pozabankową, musi od razu dysponować kontem osobistym. Oczywiście w większości przypadków nie jest to przeszkodą. Dlatego serwisy najczęściej wymagają, by jednak Klient posiadał swój rachunek bankowy. Wtedy przy jego pomocy wykonywany jest przelew weryfikacyjny, jak i również wypłacana jest na podane konto pożyczka.
Powinniśmy pamiętać, że pewien odsetek osób nie dysponuje w ogóle lub w danym momencie kontem osobistym. Czy z tego powodu muszą być dyskryminowani? Oczywiście pożyczka jak najbardziej się im należy. I tak już mają pewną trudność ze znalezieniem firmy, która udzieli im pożyczki bez posiadanego rachunku bankowego.

Jednak okazuje się, że znajdziemy jeszcze kilka firm wśród serwisów pożyczkowych, dla których brak konta bankowego nie stanowi żadnego problemu. Właśnie w takich okolicznościach dochodzi do wystosowania czeku GIRO. Czek ten pozwala na odebranie gotówki w każdej placówce Poczty Polskiej lub też w każdym Banku Pocztowym. Jest to wyjątkowy plus, ponieważ osoby nie mające konta osobistego, nie są zmuszane do jego zakładania.
Z drugiej jednak strony trzeba się liczyć z tym, że pieniądze otrzymamy w nieco późniejszym czasie. Rzadko kiedy mamy możliwość dysponowania gotówką w 15 minut po złożonym wniosku. Tak najczęściej jest w przypadku, jeżeli dysponujemy kontem osobistym, jeszcze w dodatku w tym samym banku, w którym konta posiada serwis pożyczkowy. Czasem będziemy musieli poczekać od jednego do kilku dni roboczych. Jest to zależne nie tylko od tego, czy dana placówka poczty jest czynna, czy też nie. Ale również od tego, czy mamy do czynienia z szybkim księgowaniem przelewu, czy jednak ten aspekt trwa trochę dłużej.

Jeżeli zdecydujemy się na odbiór pieniędzy za pośrednictwem czeku GIRO, nie powinniśmy zapomnieć o wybraniu się na pocztę z własnym dowodem osobistym. Ponieważ właśnie w placówce odbędzie się weryfikacja naszych danych. Stąd też nie musimy się martwić o wykonanie przelewu weryfikacyjnego.

Przy pomocy czeku GIRO możemy nie tylko wypłacać pieniądze, ale również je oddawać. Należy jednak pamiętać, iż mamy do czynienia w takich okolicznościach z dodatkowymi opłatami. Tak jak w przypadku przelewów internetowych zwykle wszystkie transakcje wykonywane są w sposób bezpłatny, tak niestety już w przypadku czeku GIRO, takie koszty powinniśmy dodatkowo wliczyć w opłaty związane z otrzymaniem pożyczki.

Zatem możemy spokojnie stwierdzić, że czek GIRO ma zarówno mocne, jak i również słabe strony. Jednak dla osób, które nie wyobrażają sobie teraz nagłego zakładania konta osobistego, z którego i tak nie zamierzają korzystać, czek GIRO może okazać się rzeczywiście optymalnym rozwiązaniem.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje