Czy to kres chwilówek ? Giełda kredytowa blisko upadłości.

Giełda kredytowa blisko upadłości

Pandemia koronawirusa, spowodowała kryzys ekonomiczny oraz kompletnie zmieniła nastawienie Polaków do pieniędzy. Wzrasta liczba ludzi myślących w szczególności o szukaniu zaoszczędzonych pieniędzy, a nie o zadłużaniu się. W ostatnim czasie działalności kredytowe mają szczególnie trudny czas, a może być jeszcze gorzej..

Pierwszorzędną koncepcją w czasach kryzysu jest nie popadanie w długi. Staranie się o następny kredyt ,który pokryłby bieżące wydatki to najkrótsza droga do niekończącego się ciągu zadłużeń.
Aktualna rzeczywistość na giełdzie kredytowej może powodować upadłość. Informacje zaprezentowane przez CRIF oraz BIK wykazują ,iż suma wniosków kredytowych w marcu spadła 5 proc. porównując z optymalnym przeszło rocznym czasem, oraz o 13 proc. mniej niż w lutym tego roku. Spada również całkowita kwota o jaką wnioskują kredytobiorcy, w marcu zmniejszona liczba przyznanych finansowań wyniosła 23 proc. w porównaniu do przeszłego miesiąca . Mało tego, zmniejsza się liczba zaakceptowanych wniosków kredytowych, spora część działalności nasiliła swoje wymagania ,rozważając fakt ,iż klienci mogą mieć problemy ze spłatą wierzytelności. Pod koniec marca całkowita liczba niezaakceptowanych wniosków kredytowych wzrosła do 66 proc.

Na obecną nieciekawą sytuację kampanii kredytowych ma wpływ, zmniejszone zapotrzebowanie na kredyt ,ale również przepisy tarczy antykryzysowej, które rygorystycznie obniżyły wartości bez odsetkowe do 21 proc. dla pożyczek które trwają więcej niż 30 dni ,oraz 5 proc. dla tych finansowań które nie przekraczają okresu 30 dni. Specjaliści ostrzegają ,iż obecna sytuacja może być korzystna dla krętaczy. Zapotrzebowanie na pożyczki pozabankowe nie zniknie całkowicie, jeżeli zredukuje się liczba uczciwie funkcjonujących działalności kredytowych to zdecydowana większość tego rodzaju firm przejdzie do tgz. szarej strefy.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje