Czy nadal inwestować w złoto?

zloto-inwestowanieZłoto jest kruszcem, w które jak wiele specjalistów radzi, naprawdę warto inwestować. Jednak czy aby na pewno? Przede wszystkim trzeba się zastanowić na jak długi termin inwestycji jesteśmy gotowi. Jeśli to ma być rok czasu, to należy dokładniej przyjrzeć się wahaniom kursu złota, by się przekonać jak i kiedy jego wartość rosła lub malała i czy będzie to trafna inwestycja.

Dwa lata temu we wrześniu (czyli w roku 2011) na nowojorskich giełdach można było zaobserwować szczytową wartość złota – 1.921,15 USD za uncję. Ta bardzo wysoka wartość została osiągnięta dosłownie na chwilę, patrząc na perspektywę całego okresu notowań. Dosłownie kilka dni później cena złota spadła o około 20 %. Do przełomu lutego i marca 2013 roku kurs złota nie spadał poniżej 1.500 USD za uncję, ale też nie przebijał wcześniejszego rekordu, bo maksymalnie osiągał wartość 1.850 USD za uncję. Do krachu doszło w marcu bieżącego roku. Wartość złota spadła o 14%. To jednak nie był koniec spadku. Uncja złota kosztowała niebawem tylko 1.180 USD. Ostatni taki krach obserwowano aż 33 lata temu. W 2013 roku w ciągu pół roku, cena zmalała o 33%.

W chwili obecnej nie ma pozytywnych perspektyw co do inwestycji w złoto. Jednak większość specjalistów nie spodziewa się gwałtownego wzrostu cen. Chociaż paru z nich liczy na to, że kolejny szczyt nastąpi w przeciągu 24 miesięcy.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje