Citi Handlowy podwyższa opłaty

logo banku citi handlowy

Klienci zarówno detaliczni, jak i również przedsiębiorcy, powinni być przygotowani na wprowadzenie podwyżek przez bank Citi Handlowy. Do podwyżek będzie dochodziło sukcesywnie w 2016 roku. Na przykład w marcu klienci będą płacili więcej za wypłatę pieniędzy z bankomatów, jak i również za prowadzenie konta.

Citi Handlowy na pewno w 2016 roku nie będzie zaliczał się do najtańszego banku w Polsce. Wszystko dlatego, że zostaną wprowadzone płatne konta. Ulga polegająca na uniknięciu opłaty w zamian za wpływanie dochodów miesięcznych w wysokości minimum 3,5 tys. zł, będzie niestety usunięta. Również do tej pory było tak, że osoby zarabiające przynajmniej 2 tys. złotych miesięcznie, za prowadzenie konta musiały zapłacić 6 zł, a jeśli nie osiągają tej kwoty, opłata wynosiła aż 12 zł miesięcznie. Od marca 2016 roku, wszystkie opłaty zostaną podwyższone o 3 zł. Jednocześnie osoby, które zarabiają przynajmniej 3,5 tys. złotych, będą musiały co miesiąc płacić za konto 3 złote.

Niestety opłat za posiadanie konta nie ominie właścicieli subkonta walutowego. Ale to jeszcze nie koniec podwyżek, jakie szykowane są dla klientów banku. Muszą się oni pogodzić się z kwotą wynoszącą od 30 do 100 złotych za dokonanie przelewu internetowego. Natomiast jeśli dyspozycja przelewu walutowego będzie odbywała się drogą telefoniczną, to zapłacimy za niego minimum 40 zł, a maksymalnie 200 zł.

Do tej pory klienci chcący wypłacać pieniądze z bankomatów obcych musieli pogodzić się z poniesieniem opłaty wynoszącą 3 zł. Natomiast w 2016 roku, opłata zostanie podniesiona aż do 5 złotych. Jednocześnie trzeba nastawić się na opłatę w wysokości 10 złotych, za korzystanie z konta oszczędnościowego, jeżeli klienci nie korzystają z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Citi Handlowym.

Jak na razie nie słychać nic o podniesieniu opłat za SuperKonto Oszczędnościowe. Utrzymanie tego konta nadal będzie kosztować 30 złotych. Opłata zostanie naliczona, jeśli klient nie wykaże się wpływem na konto w wysokości 2 tys. zł w ciągu miesiąca, bądź nie wyda za pośrednictwem karty więcej niż 500 zł.

Zmiany dotyczyć będą także sektora private bankingu. Mianowicie bank wprowadza konto Citigold Private Client, które jednocześnie ma zastąpić CitiGold Select. Klienci nie będą musieli uiszczać opłaty za to konto, która wynosi 300 złotych, ale ich oszczędności muszą wynosić przynajmniej 3 miliony złotych.

To nie są oczywiście nagle podwyżki, które wzięły się nie wiadomo skąd. Ponieważ strategia była opracowana, i jednocześnie kontynuowana już od 2013 roku. Właśnie od tego momentu wprowadzono pierwsze zmiany polegające chociażby na zmianie rachunku CitiKonto Direct na CitiKonto. Wtedy również wprowadzono pierwsze podwyżki.

bank citi handlowy

Czy celem było odstraszenie klientów?

Przecież wiadomo, że w ostatnich latach konkurencja jest na tyle duża, iż banki starają się zdobyć każdego konsumenta oferując bezpłatne konto. Powodem takich działań, było przede wszystkim uderzeniem do niszowej grupy klientów. W ten sposób w grupie konsumentów miały znaleźć się wyłącznie osoby majętne, których stać na utrzymanie konta i nie szukają darmowych produktów finansowych.

Oczywiście wynikiem takich posunięć jest przede wszystkim to, że Citi Handlowy musiał pożegnać się z blisko 120 tysiącami rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Ta grupa może cały czas się zawężać, pozostawiając jedynie klientów, których będzie stać na takie konta.

Konta firmowe również nie pozostaną bez zmian – z niekorzyścią dla przedsiębiorców. Między innymi do podwyżek doszło w przypadku kont Citi Priority, jak i również przy pakiecie Gold. Przedsiębiorcy oprócz opłat warunkowych, ponieść będą musieli także opłaty za każdy przelew internetowy.

Czy tylko Citi Handlowy decyduje się na takie odważne podwyżki? Według specjalistów inne banki mogą iść jego śladem. Głównym powodem ma być podatek bankowy, którego koszta placówki bankowe będą starały się przerzucić na konsumenta. Jak jednak będzie w rzeczywistości musimy jeszcze chwilę poczekać. Bankowcy jednak gwarantują, że wszystko jest kwestią czasu.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje