By o finansach wiedzieć jeszcze więcej – polecane książki

finanse

Polacy stawiają coraz częściej na samorozwój. Nie jest to już żadnym zaskoczeniem, że chcemy wiedzieć coraz więcej i więcej. Identycznie dzieje się w przypadku finansów, w związku z tym powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, po jakie lektury rzeczywiście powinniśmy sięgać, by wyciągnąć z nich jak najwięcej wartościowych informacji. Dzięki wskazanym 10 tytułom, będziemy mogli spokojnie nauczyć się, jak zacząć oszczędzać, inwestować i jednym słowem w jaki sposób się wzbogacić.

Robert Kiyosaki – „Bogaty ojciec, biedny ojciec”

Ta książka powinna być ewidentnie dla każdego cywilizowanego człowieka absolutną podstawą. Według autora: „Głównym powodem naszych kłopotów finansowych jest to, że mimo długich lat nauki, nie nabywamy w szkole wiedzy o pieniądzach. Tak więc uczymy się pracować za pieniądze, a nie uczymy się o tym, jak pieniądze powinny pracować dla nas”.
W tej wypowiedzi rzeczywiście zawarty jest najważniejszy sens efektywnego zarabiania. Przekazywane pokoleniowo nawyki mają później bardzo duży wpływ na to, jak dzieci w swoim dorosłym życiu będą sobie radziły z finansami. W książce zostały zawarte dwie różne historie, jednocześnie wskazujące na zupełnie odmienny sposób patrzenia na pieniądz. To pozwoli nam nie tylko uświadomić sobie, jakie my mamy obecnie podejście do pieniądza, ale również dzięki tej lekturze dowiemy się, że wszystkie nawyki myśleniowe możemy wrzucić na właściwe tory.

Andrzej Fesnak – „Jakie decyzje finansowe podejmują bogaci i dlaczego biedni robią błędy postępując inaczej.”

Polacy, a właściwie młode pokolenia, często całkiem nieświadomie przechwytują błędne przekonania o tym, że każdy człowiek bogaty jest zły, lub doszedł do ogromnych pieniędzy w sposób niemoralny. Jednocześnie w książce możemy przeczytać wiele przydatnych porównań osób w różnym wieku, które zarabiają zupełnie inne stawki pieniędzy opierając się na odmiennych sposobach. Nawet niewiele zarabiając, ale przy tym obierając odpowiednią strategię przy planowaniu swoich wydatków, ostatecznie możemy mieć więcej pieniędzy, niż osoby zarabiające zdecydowanie więcej od nas.
Brzmi dość tajemniczo? Na pewno tylko po to, by z dużym zainteresowaniem sięgnąć po tą pozycję książki.

Wiliam D. Danko, Thomas J. Stanley – „Sekrety amerykańskich milionerów”

Jeśli każdy człowiek kierował się zasadami oszczędzania, brania odpowiedzialności za siebie, jak i również przedsiębiorczości, to na pewno miałby ogromne szanse na pozostanie jednym z amerykańskich milionerów.
Autor największą uwagę jednak skupia na oszczędzaniu. Lecz nie byle jakim, ale na takim, które na pewno przyniesie oczekiwane rezultaty.
W tej książce dowiemy się, że nasze bogactwo finansowe wcale nie zależy od tego, ile pieniędzy zarabiamy, ale od tego w jaki sposób oszczędzamy.

Jeffrey Archer – „Prosto jak strzelił”

Autor tej książki wskazuje na to, że w procesie wzbogacania przydatne okazują się rozmaite umiejętności, a szczególnie umiejętności Interpersonalne.
Akcja odbywa się w minionych latach, jednak przekaz pozostaje jak najbardziej ponadczasowy. W związku z tym spokojnie możemy wzorować się na handlarzu, który ostatecznie całe życie pracował na miano dyrektora imperium handlowego.

Marcin Uwić – „Jak zadbać o własne finanse?”

wiedza o finansach

Jeśli należymy do grona Polaków, u których często ledwo wystarcza „do pierwszego”, to oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy wyrobić sobie odpowiedni sposób zarządzania własnymi pieniędzmi. Ale często możemy się zniechęcać na etapie wdrażania tych nawyków w realne życie. Autor ratuje nas tą książką jednocześnie wskazując w niej odnośniki do polskich produktów finansowych, na których możemy opierać zdobytą teorię.
W ten sposób nie będziemy mieli już żadnej wymówki, że jakiś autor podaje amerykańskie kredyty, lokaty lub inne instrumenty pozwalające na oszczędzanie, a w Polsce czegoś takiego kompletnie nie ma na rynku finansowym.

David S. Landem – „Bogactwo i nędza narodów. Dlaczego jedni są tak bogaci, a inni tak ubodzy”

Książkę na pewno można potraktować jako ciekawostkę w odpowiedzi na pytanie znajdujące się w jej tytule. Tak jak Kiyosaki wskazuje przede wszystkim na predyspozycje do zarabiania pieniędzy przekazywane z ojca na syna, tak Landes rozszerza w tej kwestii swój punkt widzenia.
Uwarunkowania polityczne, historyczne, jak i również krążący po świecie niejeden dziwny przypadek, przyczynił się do tego, że jeden kraj jest bogatszy od drugiego, że jedno społeczeństwo opiewa w biedę, natomiast drugie zdobywa pieniądze z lekkością, wcale się nie przepracowując.

Witold Wrotek – „Mądry dom, bogaty dom – Inteligencja finansowa w Twoim domu”

Oszczędzać można tak naprawdę na wiele sposobów. A co najważniejsze, możliwe jest oszczędzanie z tych pieniędzy, które zarabiamy, nie potrzebując do tego celu żadnych dodatkowych wpływów gotówki.
Autor ksiązki wskazuje na triki, dzięki którym zaczniemy oszczędzać na przykład na rachunkach, lub dokonywanych zakupach. Jednocześnie nasz poziom życia pozostanie praktycznie taki sam, nie ulegnie on żadnym zmianom. Świadome funkcjonowanie w życiu codziennym, spokojnie może wpłynąć na to, że w naszej kieszeni pozostanie do kilku tysięcy złotych rocznie. A wydawałoby się, że na takie pieniądze trzeba byłoby pracować kolejny miesiąc.

Sławomir Śniegocki – „Inwestuj we własny dług. 7 kroków dzięki którym spłacisz kredyt przed terminem i jeszcze na tym zarobisz”

Zdecydowanie książka jest polecana osobom, które spłacają aktualnie jakiś dług. Może to być niewielki kredyt gotówkowy, wielki kredyt mieszkaniowy, jak i również pętla długów, z których już od dawna nie wiadomo w jaki sposób wyjść.
Auror obiecuje, że poda takie rozwiązania, które nie tylko pozwolą dłużnikowi wyjść z kłopotów finansowych, to jeszcze dodatkowo zrobi to przed czasem, oszczędzając przy tym choć trochę pieniędzy. Wskazówki podane są w 7 krokach, które podają konkretny plan mobilizujący od razu do działania. A jeśli tylko czytelnik wkroczy do działania, to będzie na pewno w niedługim czasie widział pierwsze efekty, jednocześnie mobilizując się do osiągnięcia ostatecznego celu.

Bodo Schäfer – „Droga do finansowej wolności”

Czy w ogóle jest to możliwe, żeby każdy przeciętny człowiek mógł sobie pozwolić w bliższej lub dalszej przyszłości, na osiągnięcie całkowitej niezależności finansowej? Wszystko tak naprawdę zależy od nas samych.
A już na pewno do takiego myślenia zachęca i przekonuje nas autor książki. Jeżeli tylko chwycimy za siebie odpowiedzialność, to naprawdę mamy spore szanse na pozytywne zmiany. Z pomocą zawartych porad będzie zdecydowanie łatwiej, tym bardziej, iż autor przedstawia aż 11 konkretnych metod na natychmiastowe zmiany.
Jest to idealna książka dla osób, które nie zaliczają się do zbyt cierpliwych. Jednocześnie chcących jeszcze więcej zarabiać, a wszystkie gromadzone pieniądze przeznaczać nie tylko obowiązkowe wydatki, ale również na realizowanie swoich marzeń.

Maciej Smacik – „Jak pomnażać oszczędności”

Gromadzenie oszczędności ze swoich zarobionych pieniędzy, należy do jednej technik, którą warto przyswoić. Ale jeśli już umiemy gromadzić pieniądze na wyznaczony cel, lub nawet na czarną godzinę, to nie powinniśmy trzymać ich w przysłowiowej skarpetce.
Osoby, które nie wiedzą w jaki sposób zabrać się za obracanie swoimi oszczędnościami w celu generowania kolejnych dochodów, z powodzeniem mogą przeczytać mnóstwo wskazówek jak to robić przy użyciu konkretnych produktów finansowych. Porady opisane są w sposób przystępny, jednocześnie nie kierują one w ślepe uliczki, które mogłyby prowadzić do utraty zgromadzonego kapitału.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje