Bitcoin – waluta przyszłości

bitcoinBitcoin jest internetową walutą, która powstała w 2009 roku. Za jego twórcę uważa się pewnego japońskiego producenta oprogramowania komputerowego. W przeciwieństwie do tradycyjnych pieniędzy, które są rozprowadzane i kontrolowane przez rządy poszczególnych państw, Bitcoin nie ma centralnej organizacji. Używając Bitcoina pozostaje się prze cały czas anonimowym. Korzystając z tej stosunkowo nowej, wirtualnej waluty w żadnym momencie nie uiszczamy opłat na poczet jakiegokolwiek banku.
Bitcoiny nie są fizyczne. Można je jednak kupić w internecie, a następnie wymienić na normalne pieniądze.
Klienci mogą zapisać swoje bitcoiny w portfelach internetowych, stanowiących rodzaj oprogramowania, które zarządza wirtualnymi pieniędzmi. Stamtąd można kupować produkty od sprzedawców, którzy akceptują bitcoiny. Można też sprzedawać przedmioty i uzyskać bitcoiny w zamian. Bitcoin jest sposobem na wysyłanie i odbieranie pieniędzy anonimowo. Nie wszystkie rządy są jednak zadowolone z nowej waluty internetowej. Niektórzy uważają, że pomogą one w przekazywaniu pieniędzy z nielegalnej działalności takiej jak np. handel narkotykami. Mogą również ułatwić przestępcą proceder zwany ” praniem brudnych pieniędzy”.
Wielu ekspertów ekonomicznych uważa Bitcoina za walutę przyszłości. Należy pamiętać, że na obecną chwilę poważnym zagrożeniem są ataki ze strony hakerów na wirtualne portfele z Bitcoinami. Ze względu na dosyć duże wahania kursu, stanowi on spore pole do popisu dla spekulantów, którzy w ten chytry sposób chcą zarobić na nowym środku płatniczym.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje