Bankowość dla osób po sześćdziesiątce

warzywaW ostatnich latach badania demograficzne wykazały, że w Polsce zamieszkuje około 25% osób po sześćdziesiątym roku życia. Oprócz tego, że jest to już bardzo wysoka liczba, to można mówić również o tendencji wzrostowej. Czyli za około dwadzieścia lat, ten odsetek będzie wynosił nawet 30 procent. W związku z tym seniorzy stali się mocną grupą potencjalnych klientów, również dla bankowości. Tym bardziej, że coraz więcej osób po sześćdziesiątym roku życia posiada osobiste konto bankowe.

Placówki bankowe co chwile wychodzą z coraz to nowszymi propozycjami produktów finansowych kierowanych specjalnie dla tej grupy klientów. Przede wszystkim zaczęto od podwyższenia wieku dla osób starających się o kredyt, ale również obniżono wymagania co do zdolności kredytowej. Seniorzy mogą liczyć również na dużo łatwiejsze umowy, które oprócz korzystnego oprocentowania zawierają w sobie zarówno bardzo korzystne ubezpieczenie lub pakiet umożliwiający korzystanie z usług opieki bądź wizyt lekarskich w domu.

Seniorzy nadal boją się oszustw, które rzeczywiście zdarzają się dużo częściej w instytucjach pozabankowych. Jednak rodzina osób starszych powinna ich zachęcać do korzystania z udogodnień, które niesie ze sobą bankowość. Pieniądze powinny być bezpieczne, a jak wiadomo wiele osób starszych ma tendencję do noszenia sporych sum przy sobie. Te z kolei bardzo często niestety padają łupami złodziei.

Wybierając placówkę bankową dla osoby starszej, należy na samym początku zapoznać się z obsługą, a także podejściem do seniorów. Obsługa powinna zawierać specjalnie przygotowane produkty finansowe dla osób po sześćdziesiątym roku życia, ale oprócz tego pracownicy powinni wykazać się większą cierpliwością, zrozumieniem, a także empatią. Nie ma żadnych problemów, żeby również osoby starsze mogły brać kredyty przez Internet. Wystarczy, że zostaną one wprowadzone w świat obsługi komputerów oraz Internetu, a na pewno poradzą sobie również z tego typu procedurami. Jak dowodzą najnowsze badania, niektóre osoby starsze mogą przyzwyczaić się do nowoczesnej bankowości online o wiele szybciej niż osoby młodsze, przyzwyczajone do aktualnych technologii.

Data publikacji 18.06.2015.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje