Amazon będzie sprzedawał na raty

amazon na raty

Brytyjczycy decydujący się na zakupy na Amazonie, będą mogli zapłacić za wszystko w ratach. Specjalny system Amazon Pay Monthly, umożliwi klientom płacić za zakupy nawet w 48 ratach. Tym samym Amazon w Wielkiej Brytanii wyprzedził Amazon działający na terenie Stanów Zjednoczonych. W Ameryce klienci mogą korzystać ze specjalnych kart kredytowych. Tym samym Amazon na Wyspach Brytyjskich może okazać się całkiem sporym konkurentem dla firm sprzedających produkty elektroniczne, jak i również meble.

Jednak nie każdy będzie mógł rozłożyć płatność za zakupy na raty. Z tego przywileju będą mogli korzystać tylko nieliczni. Do nich zaliczać się będą klienci, którzy wydadzą na Amazonie przynajmniej 400 funtów brytyjskich. Jednocześnie po dokonaniu transakcji, będzie można ustalić w ilu maksymalnie ratach można zapłacić za produkty. Na pewno systemem ratalnym nie są objęte produkty, które sprzedawane są przez partnerów Amazona, czyli nie bezpośrednio przez serwis.
Niestety klienci, którym będzie zależało na rozłożeniu na raty płatności, będą musieli doliczyć do kwoty transakcji dodatkowo jeszcze 16,9 procent w skali roku. Jest to bardzo dużo, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że w Wielkiej Brytanii podstawowa stopa wynosi 0,5%, natomiast w Polsce jest ona o 1 procent wyższa.

Raty kredytowe będą zarządzane przez Hitachi Personal Finance, który zalicza się do Hitachi Group, czyli japońskiej grupy zajmującej się obsługą umów kredytowych. Oczywiście ostatecznej weryfikacji dokonuje sam Amazon. Jednak klienci nie muszą czekać zbyt długo na podjęcie decyzji. Większość wniosków przechodzi pozytywnie po około minucie od chwili jego wysłania. Natomiast, jeśli klient spotka się z odmową, będzie również poinformowany o przyczynach odmowy.

porównania

Oczywiście wszystkie procedury są wykonywane za pośrednictwem Internetu. I zgodnie z prawem, klienci zakupujący produkty właśnie tą drogą, mogą w ciągu 14 dni zerwać umowę. Jedynie będą musieli zapłacić za naliczone odsetki. Nawet identyczne prawa obowiązują w przypadku wymiany bądź reklamacji produktów. Kolejnym warunkiem jaki musi zostać spełnionym jest to, że klienci muszą podać do wysyłki swój domowy adres.

Komentarze

Dodaj swoją opinię

Ocena:

Nasi eksperci polecają

  • Pożyczki
  • Kredyty
  • Karty
  • Konta

Aktualne promocje